fot. fb.com/michucsgo

Czterech Polaków staje do walki o występ na Minorze CS:GO

Paweł „dycha” Dycha, Mateusz „mantuu” Wilczewski, Michał „MICHU” Müller i Sebastian „NEEX” Trela – to kwartet Polaków, którzy w ten weekend powalczą o udział w europejskim oraz, w przypadku MICHU, amerykańskim Minorze. Dla zespołów naszych rodaków najbliższe dwie doby będą prawdziwą weryfikacją tego, jak przepracowali ostatnie tygodnie i czy są gotowi postawić kolejny krok w stronę upragnionego Majora.

Na początek rzecz jasna czeka nas rywalizacja na Starym Kontynencie. Równo w południe do gry przystąpią nasi pierwsi dwaj reprezentanci. NEEX i jego kompani ze SMASH Esports w losowaniu par pierwszej rundy zamkniętych kwalifikacji trafili na zdecydowanie najtrudniejszych rywali, jakich mogli – Fnatic. Poskromienie czwartej siły świata byłoby oczywiście czymś wyjątkowym, wręcz nieprawdopodobnym. Niemniej należy pamiętać, że wszystkie spotkania rozgrywane są online, a mecze w internecie rządzą się przecież swoimi prawami. Twardy orzech do zgryzienia ma także dycha reprezentujący barwy Sprout, który na inaugurację eliminacji zagra z Complexity, czyli ekipą zaproszoną do udziału w zmaganiach last minute.  Kristian „k0nfig” Wienecke i spółka wypełnili bowiem lukę po MAD Lions, które nie zdołało skompletować składu na zawody i wczoraj zrezygnowało z udziału.

Trzy godziny później polscy fani zapewne ze szczególną uwagą będą przypatrywać się poczynaniom OG zasilanego przez mantuu. Wychowanego w Wielkiej Brytanii zawodnika czeka starcie z Teamem Heretic i patrząc na rywali pozostałych Polaków, wydaje się, że Wilczewski i jego zespołowi partnerzy powinni mieć zdecydowanie najłatwiejsze zadanie. Co warte odnotowania, awans na Minora będzie można wywalczyć jeszcze w sobotę – w przypadku dwóch wygranych w górnej drabince takowa drużyna już pierwszego dnia kwalifikacji będzie mogła śmiało otworzyć szampana.

Tak prezentuje się harmonogram spotkań w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiego Minora:

7 marca

Pierwsza runda drabinki wygranych

12:00 Fnatic vs SMASH Esports
BO3
12:00 Dignitas vs Movistar Riders
BO3
12:00 GODSENT vs Copenhagen Flames
BO3
12:00 Complexity vs Sprout
BO3
15:00 Heroic vs KOVA Esports
BO3
15:00 OG vs Team Heretic
BO3
15:00 BIG vs Nordavind
BO3
15:00 Ninjas in Pyjamas vs Apeks
BO3

Druga runda drabinki wygranych

18:00 TBD vs TBD
BO3
18:00 TBD vs TBD
BO3
21:00 TBD vs TBD
BO3
21:00 TBD vs TBD
BO3

Nie możemy także zapominać o rywalizacji za oceanem, gdzie również mamy swojego przedstawiciela w postaci MICHU. Team Envy, a więc drużyna Polaka, z pewnością jest jednym z głównych faworytów do wywalczenia przepustki na Minora. Niemniej były gracz Virtus.pro broniący barw amerykańskiej organizacji musi uważać, by w jego grze, jak i całego zespołu, nie wkradła się zbytnia pewność siebie. Zwłaszcza że na początek Envy zagra z nieprzewidywalnym Swole Identity, a w razie powodzenia, prawdopodobnie zmierzy się w nocy polskiego czasu z FURIĄ Esports, która przecież grywała już na imprezach sponsorowanych przez Valve.

Tak prezentuje się harmonogram spotkań w zamkniętych kwalifikacjach do amerykańskiego Minora:

7 marca

Pierwsza runda drabinki wygranych

18:00 FURIA Esports vs Triumph
BO3
18:00 Team Envy vs Swole Identity
BO3
18:00 Bad News Bears vs Rugratz
BO3
18:00 eUnited vs Ze Pug Gods
BO3
21:00 Gen.G Esports vs Team Divine
BO3
21:00 Orgless vs Yeah Gaming
BO3
21:00 Chaos Esports Club vs Mythic
BO3
21:00 Cloud9 vs LiViD Gaming
BO3
8 marca

Druga runda drabinki wygranych

00:00 TBD vs TBD BO3
00:00 TBD vs TBD BO3
03:00 TBD vs TBD BO3
03:00 TBD vs TBD BO3

Więcej informacji takich jak: składy, drabinki, pełny harmonogram zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora znajdziesz pod tym linkiem, z kolei z amerykańskich kwalifikacji tutaj. Wybrane mecze możecie śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube.


AKTUALIZACJA: Zaplanowany pierwotnie na godzinę 12:00 mecz Sprout z Complexity został przełożony na 15:00. W samo południe zagrają natomiast zawodnicy OG i Teamu Heretics.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfie, Team Vitality, LEC 2020 Spring Split

Trójka za burtą – Vitality, SK i Schalke oficjalnie bez szans na play-offy LEC

Taka sytuacja w historii czołowych europejskich rozgrywek League of Legends jeszcze nie miała miejsca – a przynajmniej od rozszerzenia listy uczestnik...