STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Dwa miejsca w play-offach, czworo chętnych. Czas na ligowe ostatki Ultraligi

Już dziś wieczorem rozpocznie się ostatni tydzień fazy zasadniczej trzeciego sezonu Ultraligi. Dla czterech formacji będzie to nad wyraz intensywny dzień, bo od wyników nadchodzących spotkań zależeć będzie, czy uda im się zabezpieczyć miejsce w play-offach, czy też dana drużyna znajdzie się w barażach i będzie toczyć walkę o utrzymanie w lidze. Wszak w walce o fazę pucharową Ultraligi pozostaje AVEZ Esport, piratesports, PRIDE oraz Diablo Chairs.

Siódmy tydzień zmagań rozpoczniemy właśnie z udziałem Piratów, przed którymi arcytrudne zadanie, bo ekipa Michała „Roisona” Dubiela zmierzy się ze świetnym K1ck eSports Club. Wydawać by się mogło, że mecz ten będzie dla podopiecznych Pawła „delorda” Szabli kompletnie bez znaczenia, ale tak jednak nie jest, bo przypomnijmy, że K1ck pozostaje w walce z AGO ROGUE o pierwsze miejsce fazy zasadniczej, więc w tym przypadku każde zwycięstwo jest na wagę złota. 

W drugim dzisiejszym pojedynku także nie zabraknie emocji, a tych będzie szczególnie dużo, bo być może jest to ostatnia szansa dla PRIDE na przebudzenia się i oddalenie widma baraży. Rywalem Orłów będzie Diablo Chairs, które po ostatnim całkiem udanym tygodniu znacząco zwiększyło swoje szanse na awans do kolejnej rundy zmagań, co też stawia je w roli potencjalnego faworyta. Mecz o 19:30 także zapowiada się ekscytująco, bo w akcji zobaczymy devils.one oraz AGO ROGUE. Co prawda DV1 nie ma szans na to, aby wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, ale Bruno „Bruness” Freund i spółka mogą rozpocząć ten tydzień sensacją, pokonując Jastrzębie, czym mogą pomóc K1ck w awansie na fotel lidera.

CZYTAJ TEŻ:
(Procentowa) szansa na sukces – foldy sheet przed startem siódmego tygodnia Ultraligi

Z kolei pierwszy dzień zakończymy spotkaniem z udziałem Illuminar Gaming oraz AVEZ Esport. Szczególnie ważna będzie to bitwa dla Ośmiornic, które wciąż mogą awansować do kolejnej fazy rozgrywek. Warunkiem tego jest jednak dzisiejszy triumf, a to niekoniecznie może być łatwym zadaniem. iHG to zespół pewny udziału w play-offach, jednak to nie zmienia faktu, że drużyna Mateusza „Kikisa” Szkudlarka wciąż będzie chciał pokazać wyższość i odnieść triumf w tym starciu.

10 marca
17:30 piratesports vs K1ck eSports Club BO1
18:30 PRIDE vs Diablo Chairs BO1
19:30 devils.one vs AGO ROGUE BO1
20:30 Illuminar Gaming vs AVEZ Esport BO1

Wszystkie spotkania Ultraligi możecie śledzić na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Więcej szczegółowych informacji na temat ligi znaleźć można też w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

T1 otwiera dywizję VALORANTA i zatrudnia... swaga

T1 to organizacja kojarzona z grami bardziej stonowanymi, takimi jak przede wszystkim League of Legends, ale również i Dota 2 czy też StarCraft 2. Ter...