STS
fot. fb.com/michucsgo

Drużyna MICHA jedzie na amerykańskiego Minora CS:GO w Rio!

Chciałoby się rzec „Jeszcze Polska nie zginęła!”. A to dlatego, że podczas nadchodzących Minorów CS:GO w Rio będziemy jednak mieli komu kibicować – awans na turniej dla zespołów z obu Ameryk zapewnił sobie bowiem Team Envy, którego członkiem jest m.in. Michał „MICHU” Müller. Sam Polak dołożył zresztą swoją cegiełkę do tej promocji.

Yeah Gaming 0:2 Team Envy
Inferno 11:16 Overpass 12:16  Train 

O losie Envy przesądził rozegrany minionej nocy mecz z Yeah Gaming, do którego MICHU i spółka przystępowali jako faworyci. Nikogo nie zdziwił więc fakt, że już na Inferno kompletnie zdominowali oni Brazylijczyków, którzy w ataku wydawali się zupełnie bezsilni. Trzy punkty – dokładnie tyle latynoska piątka zdobyła w pierwszej połowie i wyglądało na to, że za chwilę będzie ona musiała uznać wyższość rywali. I chociaż ostatecznie faktycznie tak się stało, to nieco później, niż pierwotnie zakładano, a wszystko dlatego, że po zmianie stron w Yeah wstąpiły nowe siły. No, nie od razu, bo najpierw to Envy zgarnęło kolejne trzy oczka, prowadząc już 15:3. A potem podopieczni Giovanniego „Gio” Deniza wygrali osiem kolejnych starć, rozpaczliwie walcząc z nożem na gardle o comeback. Niemniej wystarczył jeden błąd, by było po wszystkim, a ten wydarzył się w 27. rundzie, gdy ekipa Müllera przypieczętowała swój triumf wynikiem 16:11.

CZYTAJ TEŻ:
Kulisy transferu MICHA do Envy. „Ma być kluczowym elementem tej układanki”

Kilkanaście minut później oba zespoły znalazły się na Overpassie, który nie był już tak jednostronny. Co prawda ponownie to międzynarodowy skład zanotował lepszy start i w ofensywie przeważał już w stosunku 7:2, ale dominacja ta trwała tylko do czasu. Jeszcze przed przerwą Yeah przejęło pałeczkę i niemal odrobiło wszystkie straty, w efekcie czego tuż przed zmianą stron obie drużyny dzieliło już tylko jedno oczko. Kto więc wie, jakby się to wszystko potoczyło, gdyby Brazylijczycy lepiej radzili sobie w roli terrorystów. Problem w tym, że radzili sobie średnio i tylko raz na jakiś czas udawało im się sforsować defensywę Envy. A to było zdecydowanie za mało, by móc myśleć o pozytywnym rozstrzygnięciu, bo skład MICHA mimo pomniejszych kłopotów nadal parł przed siebie i wreszcie przypieczętował swój awans, wygrywając 16:12.

Tym samym Team Envy dołączły do siedmiu innych drużyn, które wystąpią na amerykańskim Minorze CS:GO przed ESL One Rio 2020 Major Championship. Pełna lista uczestników nadchodzącej imprezy prezentuje się następująco:

Bad News Bears BOOM Esports Cloud9 Team Envy
Gen.G Esports FURIA Esports RED Canids Triumph

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Reprezentacja Polski tylko z jednym zwycięstwem w pierwszej rundzie kwalifikacji do eEURO 2020

Reprezentacja Polski w eFutbolu w składzie: Michał „Misiek_LFC” Petrus, Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś, Kasjan „kasy_bojar” Bojarowski oraz Jan „jancioP...