Środa rozpoczęła się od ogłoszenia o anulowaniu ESL One Los Angeles 2020, Majora Doty 2, niemniej na tym informacje związane z wpływem pandemii koronawirusa na esport się nie kończą. Dziś odwołać swoją imprezę zdecydowali się także organizatorzy DreamHack Tours 2020, które miało odbyć się 8-10 maja.

Z ciężkim sercem informujemy, że DreamHack Tours 2020 zostaje odwołane z uwagi na epidemię COVID-19, którą Światowa Organizacja Zdrowia sklasyfikowała jako pandemię. Decyzja ta jest środkiem zapobiegawczym i podjęto ją zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, które zakazało zgromadzeń, w których udział bierze więcej niż 1000 uczestników. Szanujemy tę decyzję, bo bezpieczeństwo i zdrowie kibiców to priorytet – napisano w oficjalnym oświadczeniu. Jednocześnie zapewniono, iż DH zamierza nadal stosować się do zaleceń organów państwowych i będzie reagować w przypadku jakichkolwiek zmian.

CZYTAJ TEŻ:
11. sezon ESL Pro League bez kibiców! Faza grupowa zostanie rozegrana online

Na ten moment impreza w Tours, podczas której miały odbyć się zmagania m.in. w League of Legends, Fortnite'a, FIFĘ oraz Counter-Strike'a, to jedyny turniej z cyklu, który został odwołany – pozostałe na ten rok wydarzenia na ten moment mają odbyć się zgodnie z planem. Wszystko zależeć będzie jednak od rozwoju sytuacji na świecie i dalszych wydarzeń związanych z pandemią koronawirusa. – Naszym celem jest ciągłe oferowanie na naszych turniejach wspaniałych doznań, skupiając fanów z całego świata – ogłoszono, dodając, iż koszta poniesione przez graczy oraz gości mają zostać im zwrócone.

Aby zapewnić zarówno sobie, jak i swoim najbliższym największe bezpieczeństwo, należy dbać o higienę i często myć ręce. Zaleca się także unikać przebywania w dużych skupiskach oraz zachowywać bezpieczny dystans od innych osób. Wszelkie informacje i zalecenia związane z pandemią COVID-19 znaleźć można na rządowej stronie znajdującej się pod tym adresem.