Faza pucharowa trzeciego sezonu Ultraligi trwa w najlepsze. Wczorajszego wieczoru zainaugurowano swoisty rajd po tytuł mistrza Polski, z którego błyskawicznie wypadli reprezentanci AVEZ Esport, przegrywając z devils.one w naprawdę słabym stylu. Dzisiaj jednak czeka nas spotkanie, które zapowiada się na o wiele bardziej wyrównane – wszak do walki o drugą rundę play-offów Ultraligi włączają się piratesports oraz Illuminar Gaming, czyli odpowiednio czwarta i piąta drużyna fazy zasadniczej.

piratesports piratesports logo vs Illuminar Gaming
17:30

Piraci w tym sezonie Ultraligi zwyczajnie grali w kratkę. Od początku fazy ligowej piratesports notowało na przemian serie porażek i zwycięstw, aby ostatecznie wyprzedzić nawet Illuminar i ostatniego dnia zmagań wskoczyć na czwartą lokatę zestawienia. Spory w tym oczywiście udział wydaje się trafnej zmiany w składzie, gdyż nieco ponad tydzień temu na pokładzie Piratów znalazł się Damian "defles" Filipow. Dzięki dobrym występom na sparingach oraz w oficjalnych meczach Filipow zdołał nawet wygryźć z wyjściowej piątki Tima "Keduiiego" Willersa. Aktualnie formacja Marcina "Behave'a" Pawlaka sprawia wrażenie bardziej ułożonej i zdecydowanie nie musi się już obawiać o wybryki poprzedniego botlanera, któremu zdarzały się zbyt agresywne wejścia. Nic więc dziwnego, że wielu uważa Piratów za faworytów pojedynku z Illuminar Gaming.

A skoro już przy Illuminar jesteśmy, to warto zaznaczyć, że zespół Mateusza "Kikisa" Szkudlarka w ostatnim czasie również dokonał modyfikacji. Mowa tutaj oczywiście o odsunięciu od pozycji głównego trenera Michała "Flasha" Kosickiego, którego praca rzekomo nieszczególnie pomagała graczom w rozwoju. Tak czy inaczej, bez szkoleniowca Illuminar poległo zarówno w meczu z devils.one, jak i z AVEZ Esport, co może sugerować, że problemy formacji leżą głębiej. I chociaż iHG zwyciężyło Piratów w obu spotkaniach fazy ligowej, to nadal trudno jest bez zawahania się stawiać je w roli faworyta tego meczu. Jeśli Kikis i jego kompani chcą powalczyć za tydzień z devils.one, to absolutnie muszą pokazać dzisiaj zupełnie inne oblicze.

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na YouTube i Twitchu. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:00, a starcie z udziałem Illuminar Gaming oraz piratesports wystartuje pół godziny później. Więcej informacji dotyczących trzeciego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej: