fot. DreamHack/Adela Sznajder

GamerLegion żegna dotychczasowy skład i bierze przerwę od CS:GO

Niemiecka organizacja GamerLegion na scenę Counter-Strike’a weszła w marcu 2019 roku, angażując wówczas międzynarodowy skład znany wcześniej jako Uruguay3. Ta przygoda trwała jednak tylko rok, bo dziś formacja oficjalnie ogłosiła, iż bierze sobie przerwę na nieokreślony jeszcze czas.

W trakcie tych dwunastu miesięcy GL przeszło kilka zmian kadrowych, które ostatecznie uczyniły drużynę w pełni szwedzką. Mimo tych zawirowań zawodnicy byli w stanie osiągnąć kilka niezłych rezultatów, sięgając po wicemistrzostwo Moche XL Esports 2019 czy też stając na najniższym stopniu podium Good Game League 2019. Zespół do ostatniej chwili walczył też w bieżącym sezonie ESEA Mountain Dew League o miejsce premiowane awansem na ESEA Global Challenge i chociaż fazę zasadniczą rozgrywek zakończył w czołówce, to z play-offami pożegnał się już w pierwszej rundzie drabinki przegranych, tracąc tym samym szansę na promocję do ESL Pro League.

CZYTAJ TEŻ:
Gux nowym trenerem GamerLegion

Co ciekawe, przed kilkoma dniami do GamerLegion dołączył nowy trener, Rasmus „Gux” Ståhl, i on pozostanie w organizacji, podczas gdy jego byli już podopieczni będą poszukiwać nowych miejsc pracy. – Za nami udane turnieje, wiele ekscytujących spotkań, uczuć i emocji. Jednakże nie wszystko potoczyło się tak, jakbyśmy tego chcieli, dlatego sądzimy, że potrzebny nam reset, w związku z czym rozwiązaliśmy nasz dotychczasowy zespół. Wraz z Guxem jako naszym trenerem wycofujemy się ze sceny Counter-Strike’a, by obmyślić naszą strategię na przyszłość – wyjaśnił Nicolas Reber, CEO organizacji.

Były już skład GamerLegion prezentował się następująco:

  • Fredrik „freddieb” Buö
  • Hampus „hampus” Poser
  • Alfred „RuStY” Karlsson
  • Dennis „dennis” Edman
  • William „draken” Sundin
  • Rasmus „Gux” Ståhl – trener
Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finał trzeciego sezonu Ultraligi zostanie rozegrany online

Już tydzień temu władze Ultraligi informowały, iż w związku z szerzącą się pandemią zachorowań na COVID-19, większa część fazy pucharowej rozegrana zo...