STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Walka o laury już bez Polaków. Przed nami ostatni dzień pierwszej fazy Flashpointa

Jeszcze do niedawna zastanawialiśmy się, czym w ogóle jest Flashpoint, a tymczasem już dziś końca dobiegnie pierwszy etap rozgrywek. Niestety w walce o mistrzowskie laury poszczególnych grup nie ma już Polaków, bo zarówno Karol „rallen” Rodowicz, jak i Michał „MICHU” Müller zdążyli już odpaść.

W grupie A, w której rywalizował rallen i jego koledzy, w grze zostały już tylko HAVU Gaming oraz MAD Lions. Dla obu tych drużyn to szansa na ponownie starcie – poprzednie miało miejsce ponad tydzień teamu na inaugurację ligi i wówczas górą niespodziewanie byli Finowie, którzy wygrali 2:1. Potem udało im się również ograć c0ntact Gaming, podczas gdy MAD Lions lawirowało na krawędzi eliminacji, mierząc się kolejno z Copenhagen Flames oraz wspomnianym c0ntact. Na swoje szczęście duńska piątka pokonała obu rywali i dziś będzie miała szansę odegrać się na HAVU.

CZYTAJ TEŻ:
Jak wyrzucić miliony dolarów w błoto? Na przykład wykupić miejsce we Flashpoincie

Trzy godziny później końcowe rozstrzygnięcia zapadną w grupie B, w której wcześniej mogliśmy oglądać też drużynę MICHA. Jej jednak już w grze nie ma – są za to Chaos Esports Club i MIBR. Również i w tym wypadku będziemy mieć do czynienia z powtórką z rozgrywki, bo i jedni, i drudzy stanęli naprzeciwko siebie przed kilkoma dniami. W tamtym meczu sukces mogło świętować Chaos, ale trzeba pamiętać, że mogło jeszcze korzystać z usług Owena „smooyi” Butterfielda, który z uwagi na niemożność uzyskania wizy powrócił już do Wielkiej Brytanii. I to właśnie w absencji Brytyjczyka ekipa z Ameryki południowej może upatrywać swojej szansy.

Dzień zakończy natomiast pojedynek Cloud9 z Orgless, które wcześniej jeszcze ze sobą nie spotkały. Los chciał, że zespoły te podróżowały odmiennymi stronami drabinki, nieco dłuższą drogę miał jednak skład bez organizacji. Ten bowiem zaczął zmagania od porażki z Dignitas, ale potem wygrał z FunPlus Phoenix nie wchodząc nawet na serwer, bo przeciwnicy polegli walkowerem. Awans do finału gracze z Ameryki Północnej wywalczyli natomiast biorąc rewanż na Szwedach, którzy wcześniej ich pokonali. Jeśli zaś chodzi o C9, to formacja ta poradziła sobie zarówno z FPX, jak i Dignitas i do meczu przystąpi jako faworyt.

Wtorkowy harmonogram prezentuje się następująco:

24 marca

Finał grupy A

17:00 HAVU Gaming vs MAD Lions BO3

Finał grupy B

20:00 Chaos Esports Club vs MIBR BO3

Finał grupy C

23:00 Cloud9 vs Orgless BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najbardziej chaotyczny wyścig F1 w historii za nami. Witamy w świecie esportu

Fruwały przednie skrzydła, sypały się kary za nieprzepisową jazdę i kilkukrotnie zmieniał się lider wyścigu. Niby wirtualna Grand Prix Bahrajnu miała...