fot. ESL

Pierwsza faza Flashpointa zakończona. Kto sięgnął po zwycięstwa w grupach?

Trudno powiedzieć, by jak dotychczas pierwszy sezon Flashpointa przebiegał bezproblemowo. Z jednej strony nowa liga CS:GO nie przygotowała tak atrakcyjnej pod względem drużyn oferty, a z drugiej musiała w czasie odłożyć swoje marzenia o zorganizowaniu zmagań wyłącznie na lanie, na co wpływ miała pandemia COVID-19. Mimo wszystko pierwszy etap zmagań, chociaż już w internecie, udało się minionej nocy doprowadzić do końca.

W grupie A po triumf sięgnęło finalnie MAD Lions, które od samego początku traktowane było jako główny faworyt do zwycięstwa. Trzeba jednak pamiętać, że tuż przed startem rozgrywek Duńczycy wymienili swojego prowadzącego, co prawdopodobnie mogło mieć wpływ na inauguracyjną porażkę z HAVU Gaming oraz spore męczarnie z Copenhagen Flames. Potem jednak podopieczni hiszpańskiej organizacji wskoczyli już na właściwe tory i poradzili sobie zarówno z c0ntact Gaming Karola „rallena” Rodowicza, jak i wspomnianym już HAVU. Popularne Lwy z fińską piątką ponownie zmierzyły się w finale swojej grupy i tym razem nie miały większych problemów z sięgnięciem po wygraną.

Wszystkie wyniki grupy A prezentują się następująco:

Półfinał UB Finał UB Wielki finał
MAD Lions 1
HAVU Gaming 2
HAVU Gaming 2
c0ntact Gaming 1
Copenhagen Flames 0 HAVU Gaming 0
c0ntact Gaming 2 MAD Lions 2
1. runda LB Finał LB
c0ntact Gaming 0
MAD Lions 2 MAD Lions 2
Copenhagen Flames 1

Więcej niespodzianek zafundował nam kolejny zbiór, gdzie poza m.in. MIBR i Gen.G Esports znalazł się też Team Envy. Niestety zespół Michała „MICHA” Müllera, grając z konieczności ze swoim trenerem, nie zdobył ani jednego punktu i odpadł już po w dwóch meczach. Za burtę ligi Envy wyrzucili Gabriel „FalleN” Toledo i spółka. Jest to o tyle znaczące, że gracze z Ameryki Południowej nie mogli zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych, a i swoją przygodę z Flashpointem zaczęli od bolesnej porażki z Chaos Esports Clubem. Niemniej to był ostatni raz, gdy opuszczali serwer pokonani, bo potem, poza MICHEM i jego kolegami, poradzili sobie także z wyżej notowanym Gen.G, a w finale odegrali się na Chaos za wcześniejsze upokorzenie.

Wszystkie wyniki grupy B prezentują się następująco:

Półfinał UB Finał UB Wielki finał
Gen.G Esports 2
Team Envy 1
Gen.G Esports 0
Chaos Esports Club 2
Chaos Esports Club 2 Chaos Esports Club 1
MIBR 0 MIBR 2
1. runda LB Finał LB
Gen.G Esports 0
Team Envy 0 MIBR 2
MIBR 2

Wreszcie docieramy do zbioru C, który mógł cieszyć się sporym zainteresowaniem z uwagi na udział Ninjas in Pyjamas Dignitas. Zespół złożony z czterech legendarnych graczy NiP-u wystartował nieźle, ale w kolejnych dniach poniósł dwie porażki i ostatecznie zakończył grupę na trzecim miejscu. Miejsce pierwsze zajęło natomiast Cloud9, które po słabym występie na katowickim IEM-ie szybko wzięło się w garść i poza wspomnianymi Skandynawami pokonało także FunPlus Phoenix oraz Orgless. Z tą ostatnią ekipą Ian „motm” Hardy wraz z kolegami zmierzyli się w meczu finałowym i chociaż nie szło im wcale łatwo, to koniec końców to oni zakończyli pojedynek zwycięstwem 2:1.

Wszystkie wyniki grupy C prezentują się następująco:

Półfinał UB Finał UB Wielki finał
Orgless 1
Dignitas 2
Dignitas 0
Cloud9 2
FunPlus Phoenix 1 Cloud9 2
Cloud9 2 Orgless 1
1. runda LB Finał LB
Dignitas 1
Orgless 2 Orgless 2
FunPlus Phoenix 0

Dzięki zajętym miejscom wszystkie zespoły otrzymają punkty, które pomogą ustalić kształty grup przed drugą fazą ligi. Ta rozpocznie się już 27 marca. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Epic Games walczy z oszustwami w Fortnite Champion Series. Czterech graczy zbanowanych

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji w drugim sezonie Rozdziału drugiego Fortnite Champion Series, który mimo wyrównanej walki nie odbył się bez kontr...