STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Walka o rozstawienie w play-offach LEC trwa. Tylko G2 pewne swojego miejsca

Przedostatni dzień fazy zasadniczej League of Legends European Championship dobiegł końca. Przed jego startem znaliśmy już wszystkie formacje, które zagrają w play-offach wiosennej rundy, ale żadna z nich nie przypieczętowała na dobre swojej ostatecznej lokaty, a wraz z nią miejsca w drabince fazy pucharowej. To zmieniło się dzisiaj za sprawą wygranej G2 Esports, które dzięki temu może być spokojne o pierwsze miejsce na koniec rozgrywek ligowych.

Marcin „Jankos” Jankowski i kompani zwyciężyli w ramach piątkowych zmagań FC Schalke 04 po 36-minutowej potyczce. Dla Królewsko-Niebieskich rezultat tego meczu nie wpłynął w najmniejszym stopniu na sytuację w klasyfikacji, ale dla Samurajów wygrana okazała się zbawienna, bo w pierwszej rundzie play-offów będą mogli oni wybrać swojego rywala spośród drużyn z miejsc 3-4. Przypomnijmy, że przed startem tego tygodnia G2 mogło spaść nawet na najniższy stopień podium, ale teraz nie musi się już o to martwić i do sobotnich rozgrywek może podejść w stu procentach „na luzie”.

CZYTAJ TEŻ:
Fnatic nie daje szans MAD Lions w ostatnim dzisiejszym meczu LEC

Tego samego nie można powiedzieć o żadnej z pozostałych drużyn z czołowej szóstki. Co prawda sytuacja wyjaśniła się w pewnym stopniu, bo MAD Lions po przegranej z Origen wyłączyło się z walki o podium, ale to tylko oznacza, że batalia o ostatnie wolne miejsce w drabince wygranych będzie jeszcze bardziej zacięta. Podczas gdy Fnatic z OG postarają się zająć fotel wicelidera, do ostatecznej walki o czwartą lokatę staną Rogue, Misfits Gaming oraz wspomniane Lwy.

Niestety, dla fanów zespołu dwóch naszych rodaków nie mamy dobrych wieści. W pierwszym dzisiejszym meczu SK Gaming niespodziewanie okazało się lepsze, a ponieważ Misfits nie zawiodło w meczu z Vitality, to Króliki są teraz bliżej zajęcia czwartego miejsca na koniec fazy zasadniczej. Warto jednak mieć na uwadze, że zarówno MAD Lions, jak i Misfits czekają trudni rywale w ostatnim dniu tego etapu rozgrywek, podczas gdy Łotrzyki ponownie staną w szranki z drużyną z niższych rejonów tabeli.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów LEC:

27 marca
18:00 Rogue 0:1 SK Gaming BO1
19:00 Team Vitality 0:1 Misfits Gaming BO1
20:00 G2 Esports 1:0 FC Schalke 04 BO1
21:00 Excel Esports 0:1 Origen BO1
22:00 MAD Lions 0:1 Fnatic BO1

Klasyfikacja grupowa:

# Drużyna M W P % wygranych
1. G2 Esports 17 14 3 82%
2. Origen 17 13 4 76%
2. Fnatic 17 13 4 76%
4. MAD Lions 17 10 7 59%
5. Misfits Gaming 17 10 7 59%
6. Rogue 17 9 8 53%
7. Excel Esports 17 7 10 41%
8. FC Schalke 04 17 5 12 29%
9. SK Gaming 17 3 14 18%
10. Team Vitality 17 1 16 6%
Legenda:
Awans do górnej części drabinki fazy pucharowej
Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Wszystko rozstrzygnie się jutro. W pierwszym zaplanowanym starciu do walki staną SK Gaming oraz Excel Esports, jednak ten pojedynek nie ma absolutnie żadnego wpływu na ostateczny wygląd tabeli. Inaczej sprawa ma się z pozostałymi – Rogue w drugim starciu podejmie FC Schalke 04, a w przypadku porażki na koniec fazy zasadniczej ekipa Oskara „Vandera” Bogdana i Kacpra „Inspireda” Słomy zajmie szóstą lokatę. Niewykluczone też, że czeka nas dogrywka między Rogue i MAD Lions o piątą lokatę, ale do tego trzeba zwycięstw Łotrzyków, Origen oraz Misfits. Mówiąc w skrócie – będzie się działo, jak zwykle podczas ostatniego dnia fazy zasadniczej LEC. Po więcej informacji dotyczących czołowych europejskich rozgrywek w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfmade, Fnatic, LEC 2020 Spring Split

Fnatic nie daje szans MAD Lions w ostatnim dzisiejszym meczu LEC

MAD Lions jest zespołem, który chyba najbardziej w całym League of Legends European Championship lubi sprawiać niespodzianki. Po ostatnich zwycięstwac...