Druga faza Flashpointa to dobra okazja do rehabilitacji dla drużyn, które nie pokazały się wcześniej z najlepszej strony. Inauguracyjnej części zmagań na pewno dobrze wspominać nie może chociażby c0ntact Gaming, a więc ekipa wspierana na czas ligi przez Karola "rallena" Rodowicza. Ta zajęła trzecią lokatę w swojej grupie, więc jeśli ma chrapkę na play-offy turnieju z milionem dolarów w puli, tym razem musi zagrać zdecydowanie lepiej.

MAD Lions vs Chaos Esports Club
19:00 (BO3)

Nim jednak nasz rodak i kompani zameldują się na serwerze, czeka nas przetarcie w postaci pojedynku MAD Lions z Chaos Esports Club. Pierwszy z zespołów na pewno żyje jeszcze wspomnieniami z pierwszej fazy, podczas której okazał się najlepszy w zbiorze oznaczonym literką A i to mimo tego, że do zmagań przystąpił świeżo po zmianach kadrowych. Niewiele gorzej wypadł także jego dzisiejszy przeciwnik, choć ten po triumf w grupie nie sięgnął, bo w finale lepszy okazał się MIBR. Teraz o powtórzenie, a tym bardziej pobicie tego wyniku, będzie niezmiernie trudno, bo Chaos nadal będzie musiało radzić sobie bez Owena "smooyi" Butterfielda, który wrócił do Wielkiej Brytanii z uwagi na brak możliwości przedłużenia wizy. Brak 20-letniego snajpera może okazać się brzemienny w skutkach.

FunPlus Phoenix vs c0ntact Gaming
22:00 (BO3)

O 22:00, a nie o 21:00 jak bywało do tej pory (tym niezorientowanym przypominamy o zmianie czasu na letni) planowo rozpocząć ma się drugi dzisiejszy pojedynek, który z pewnością znacznie bardziej interesuje fanów z naszego kraju. Nie może to zresztą dziwić, bo do walki stanie przecież rallen pełniący rolę stand-ina w c0ntact. Ekipa Polaka na pewno chciałaby zacząć drugą fazę turnieju od zwycięstwa, co oczywiście zdecydowanie ułatwiłoby drogę do finału grupy. Starcie z FunPlus Phoenix jest jednak jedną wielką niewiadomą. Już tylko jako kuriozum warto dodać, że dopiero w okolicach północy dowiedzieliśmy się ostatecznie, kto w wieczornym pojedynku wystąpi pod banderą FPX. Choć początkowo przymierzane do gry dla chińskiej organizacji było Swole Patrol, to finalnie taka możliwość przypadła zawodnikom Bad News Bears, czyli, bazując na rankingu HLTV, 33. siły świata.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.