Trudno powiedzieć, by pierwsze tygodnie obecności FunPlus Phoenix na scenie Counter-Strike'a: Global Offensive przebiegały w spokojnej atmoferze. Mistrzowie świata w League of Legends ponownie zmienili bowiem zaangażowany przez siebie skład i tym razem zrobili to w momencie, gdy skład poprzedni... nie zdążył nawet zadebiutować.

Jeszcze w pierwszym etapie Flashpoint Season 1 barwy FPX reprezentował duński zespół, który wcześniej związany był z Heroic. Wszystko zapowiadało się dobrze, ale współpraca runęła jak domek z kart, gdy okazało się, że jeden z graczy, Patrick "es3tag" Hansen, podpisał przedwstępny kontrakt z Astralis. To skłoniło włodarzy do zerwania wcześniejszego porozumienia i rozpoczęcia poszukiwań nowej drużyny, która mogłaby reprezentować formację podczas etapu drugiego. Wówczas padło na Swole Patrol.

CZYTAJ TEŻ:
Astralis potwierdza transfer es3taga!

Okazuje się jednak, że ostatecznie Ryan "freakazoid" Abadir i jego koledzy nie przywdzieją trykotów FunPlus Phoenix, gdyż nie udało im się dojść do porozumienia z chińskimi działaczami. To zmusiło FPX do poszukania kolejnego awaryjnego rozwiązania, przez co koniec końców padło na Bad News Bears. To właśnie ta ekipa, w której znajdziemy m.in. Michaela "dapra" Gulino i Petera "ptr-a" Gurneya, zagra we Flashpoincie, startując z dorobkiem 15 punktów, które wcześniej zdobyło ex-Heroic.

W tej sytuacji skład FunPlus Phoenix podczas drugiego etapu Flashpointa będzie prezentować się następująco:

  • Peter "ptr" Gurney
  • Mitch "mitch" Semago
  • Austin "crashies" Roberts
  • Jonathan "Jonji" Carey
  • Michael "dapr" Gulino