fot. Blizzard

Hearthstone Masters Tour na dłużej w internecie

Przy okazji poprzedniej odsłony Hearthstone Masters Tour nie obyło się bez sporego zamieszania spowodowanego oczywiście pandemią koronawirusa. Niezrozumiałe decyzje organizatorów, częste zmiany planów – te czynniki sprawiły, iż zawodnicy długo nie mogli być pewni swego. Na całe szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie, a Blizzard wyciągnął wnioski. Już dziś poinformowano bowiem, iż dwa najbliższe turnieje prestiżowego cyklu również zostaną rozegrane w środowisku internetowym.

W czerwcu gospodarzem zmagań w HS-a miało być szwedzkie Jönköping, świetnie znane fanom esportu na całym świecie. Miesiąc później rywalizacja planowo miała się przenieść natomiast do niesprecyzowanej jeszcze lokacji w odległej Azji. Teraz wiemy już jednak, iż tak się nie stanie. – Masters Tour opiera się na globalnej społeczności graczy, którzy spotykają się ze sobą w celu rywalizacji. Relacje nawiązywane podczas każdej z imprez są fundamentem esportowego Hearthstone’a. Walka z obecnym kryzysem zdrowotnym sprawia, że konieczne jest przenoszenie rozgrywek do internetu, jednak jest to rozwiązanie wyjątkowe – przyznają organizatorzy. Jaki los czeka zatem dwie ostatnie tegoroczne odsłony cyklu? – Będziemy śledzić sytuację na świecie i mamy nadzieję, że uda nam się znów spotkać twarzą w twarz podczas wydarzeń w Montrealu oraz Madrycie – mówi Blizzard.

Masters Tour Online: Jönköping odbędzie się między 12 i 14 czerwca – proces kwalifikacyjny został już zakończony. Wciąż można jednak awansować na Masters Tour Online: Asia-Pacific, które zaplanowano na okres między 16 i 19 lipca. W puli nagród każdego z tych turniejów znajdzie się pół miliona dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe na skraju czołowej dziesiątki rankingu HLTV

Poza ESL Pro League i Flashpointem na scenie CS:GO niewiele się na ten moment dzieje. Trudno więc dziwić się, że i w rankingu HLTV obyło się bez znacz...

>