STS
fot. DreamHack/Alex Maxwell

HAVU zbyt mocne dla Envy. Zespół MICHA spada do drabinki przegranych

Niestety Team Envy nie poszedł za ciosem i nie wygrał drugiego z rzędu meczu podczas drugiej fazy Flashpointa. Drużyna Michała „MICHA” Müllera okazała się słabsza od Finów z HAVU Gaming i tym samym spadła do dolnej drabinki grupy A. A to oznacza jedno – miejsca na kolejne błędy już nie ma. HAVU Gaming 2:0 Team Envy […]

Niestety Team Envy nie poszedł za ciosem i nie wygrał drugiego z rzędu meczu podczas drugiej fazy Flashpointa. Drużyna Michała „MICHA” Müllera okazała się słabsza od Finów z HAVU Gaming i tym samym spadła do dolnej drabinki grupy A. A to oznacza jedno – miejsca na kolejne błędy już nie ma.

HAVU Gaming 2:0 Team Envy
Mirage 16:7 Dust2 16:6  Train 

Pojedynek zaczął się na Mirage’u, który uprzednio został wybrany przez MICHA i spółkę. Na serwerze można jednak było odnieść wrażenie, że to HAVU zagłosowało na tę właśnie mapę. Fińska piątka bardzo sprawnie radziła sobie bowiem w obronie i tak naprawdę tylko okazjonalnie pozwalała Envy na jakiekolwiek bardziej skoordynowane ataki. Nic więc dziwnego, że tuż przed przerwą obie formacje dzieliło pięć punktów, które dawały zawodnikom z Europy względny spokój. Ten teoretycznie został zmącony po chwili, gdy rywale z Ameryki Północnej wygrali pistoletówkę oraz następującą po niej rundę, ale w przypadku drużyny Müllera był to tak naprawdę tylko jednorazowy wyskok. Bardzo szybko członkowie HAVU powrócili na zwycięską ścieżkę i zeszli z niej dopiero wtedy, gdy tablica wyników wskazała 16:7 na ich korzyść.

Mimo tego niepowodzenia Envy nie zamierzało się jeszcze poddać i kilkanaście minut później na Duście2 próbowało podjąć rękawicę. Do pewnego momentu próby te wychodziły zresztą nie najgorzej, bo podopieczni Nikoli „LEGIJI” Ninicia utrzymywali skromną przewagę nad swoimi oponentami. Ale wszystko popsuło się przy rezultacie 6:5. Wtedy to Finowie zdecydowanie przejęli inicjatywę i… nie oddali jej już do samego końca. Zamiast tego zanotowali serię aż jedenastu zdobytych z rzędu rund, dzięki której bardzo szybko zatriumfowali 16:6, kończąc cały mecz swoim zwycięstwem w stosunku 2:0. A jak wypadł sam MICHU? Polak w sumie zginął 37 razy, ale przy okazji ustrzelił 23 fragi – więcej zdobył tylko Buğra „Calyx” Arkın. Niemniej marne to pocieszenie.

Dzisiejsza porażka oznacza, że Team Envy spadł do drabinki przegranych grupy A, w której już 4 kwietnia zmierzy się z Cloud9. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po raz pierwszy od ponad 20 lat QuakeCon się nie odbędzie

QuakeCon to dziś konwent o charakterze legendarnym. Odbywa się od 1996 roku i zawsze przyciąga rzeszę fanatyków Quake'a, spragnionych wrażeń zarówno e...