AVANGAR znika z esportowej mapy świata

Siedem miesięcy temu świętowało wicemistrzostwo Majora CS:GO, a dziś znika z esportowej mapy świata. AVANGAR ogłosiło za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż kończy działalność, by skupić się na budowie oraz rozwoju esportowych obiektów w Kazachstanie.

Trudno się żegnać po tym wszystkim, co udało nam się zrobić dla społeczności, graczy oraz pracowników – przyznał w opublikowanym na VK oświadczeniu dyrektor generalny organizacji, Yongun Kim. – Bycie częścią wszystkich tych procesów, które stały za organizacją esportową, było czymś niesamowitym i zawsze będę ciepło wspominać dni spędzone z naszymi zespołami, podczas których widziałem, że udało im się wraz z nami odkryć coś nowego. Dziękuję wszystkim, którzy mieli wkład w naszą historię oraz tym, którzy tę historię śledzili – dodał.

Opublikowana w środę informacja jest o tyle zaskakująca, że nieco ponad dwa miesiące temu AVANGAR zaprezentowało nowy skład CS:GO. Zajął on miejsce poprzedniej drużyny, która w 2019 roku wygrała BLAST Pro Series Moscow i zajęła drugie miejsce podczas StarLadder Major Berlin, by potem odejść do Virtus.pro w ramach transferu, który według nieoficjalnych informacji miał kosztować nawet 1,2-1,5 miliona dolarów. W trakcie swojej historii organizacja posiadała także zespoły rywalizujące na scenach League of Legends, Playerunknown’s Battlegrounds oraz Rainbow Six: Siege.

Ostatni skład CS:GO AVANGAR prezentował się następująco:

  • Temirlan „TNDKingg” Nurmagamet
  • Makhambet „howl” Nurlybyekuly
  • Alan „hidenway” Dyusembayev
  • Aydos „kade0” Khayrzhan
  • Diyar „spellfull” Issakhanov
Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Saves i spółka podejmą lidera Rainbow Six: Siege Pro League

Ostatnie dwie kolejki Rainbow Six: Siege Pro League miały niezwykle udany przebieg dla Natus Vincere. Zespół, którego członkiem jest polski zawodnik,...