fot. twitter.com/agorogue

Rewanż udany! AGO ROGUE Mistrzem Polski w League of Legends

Wielu uważało, że to K1ck eSports Club było faworytem finałowego starcia trzeciego sezonu Ultraligi, jednakże to AGO ROGUE zdecydowanie triumfowało i weźmie udział w fazie grupowej European Masters. Mimo tego, że ekipa Marcina „iBo” Lebudy wygrała pierwszy mecz pomiędzy tymi dwoma ekipami, to nie zdołała powtórzyć tego w wielkim finale.

K1ck eSports Club 1:3 AGO ROGUE
K1ck eSports Club 0:1 AGO ROGUE
iBo
Aatrrox
SZYGENDA
Sett
Shlatan
Elise
Zanzarah
Rek’Sai
Matislaw
Kassadin
Czekolad
Corki
Puki Style
Miss Fortune
Woolite
Aphelios
Raxxo
Thresh
Mystiques
Braum

Pierwsza krew powędrowała na konto Marcina „iBo” Lebudy, który wystarczająco długo wytrzymał atak na górną alejkę. Chwilę później natomiast miejsce miała walka na dolnej alejce, w której obie drużyny wymieniły się jedną eliminacją. Niewielką przewagę w złocie wypracowało sobie K1ck, które zrównało z ziemią pierwszą wieżę na górnej alejce. AGO ROGUE odpowiedziało na to jednak dwoma wieżami na pozostałych liniach. Pierwszy większy teamfight przebiegł po myśli iBo z kolegami i natychmiastowo pokonali oni Barona Nashora.

Wraz z nim uzyskali oni ogromną przewagę finansową, która wraz z szesnastym poziomem Kassadina dawała ogromną przewagę na zwycięstwo. Mimo to reprezentanci RGO całkiem nieźle poradzili sobie w kolejnych dwóch walkach, po czym zgarnęli Ognistą Duszę oraz Wzmocnienie Barona. Walka przy Starszym Smoku na początku wyglądała bardzo dobrze dla akademii Rogue, jednakże słabe zagranie Pawła „Woolite’a” Pruskiego poskutkowało jego śmiercią. Ostatecznie jednak to AGO ROGUE zdołało wzmocnienie tego smoka zdobyć, a na sam koniec wygrało potyczkę przy Nashorze i zakończyło spotkanie.

K1ck eSports Club 1:0 AGO ROGUE
iBo
Ornn
SZYGENDA
Sett
Shlatan
Elise
Zanzarah
Jarvan IV
Matislaw
Corki
Czekolad
Azir
Puki Style
Miss Fortune
Woolite
Aphelios
Raxxo
Leona
Mystiques
Tahm Kench

Tym razem spotkanie rozpoczęło się znacznie lepiej dla AGO ROGUE, które zdołało wyeliminować dwóch rywali na górnej alejce. Kolejny teamfight przebiegł jednak po myśli K1ck, a Mateusz „Matislaw” Zagórski zabił aż czterech przeciwników, przez co wysunął się na ogromne prowadzenie. Nadal jednak mniejsze potyczki rozgrywane potem były lepiej rozgrywane przez RGO, które już po 20 minutach miało na swoim koncie aż trzy smoki.

Kiedy Oceaniczna Dusza była w zasięgu Pawła „Woolite’a” Pruskiego i spółki, co chwila coś krzyżowało im plany, przez co to K1ck pokonało kolejne dwa smoki. W końcu jednak udany teamfight pozwolił zawodnikom AGO ROGUE na pokonanie drake’a i uzyskanie tego błogosławieństwa, dzięki czemu ci wygrywali później walkę za walką. Kiedy przeciwnicy podejmowali Nashora, ekipa iBo zdołała bardzo dobrze zareagować i wygrała teamfight, po czym sama spróbowała podjąć bestię. RGO zdecydowało się na odbicie go, co poskutkowało porażką dla tej formacji.

K1ck eSports Club 0:1 AGO ROGUE
iBo
Aatrrox
SZYGENDA
Ornn
Shlatan
Jarvan IV
Zanzarah
Rek’Sai
Matislaw
Rumble
Czekolad
Azir
Puki Style
Miss Fortune
Woolite
Aphelios
Raxxo
Rakan
Mystiques
Thresh

W trzeciej grze to AGO ROGUE od samego początku prezentowało się znacznie lepiej. Mimo że Marcin „iBo” Lebuda wypracował sobie znaczną przewagę na topie, to pozostała część mapy należała do Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego i spółki. Dodatkowo dolna alejka K1ck dwukrotnie upadła w starciu 2v2, co sprawiło, że Woolite wyszedł na znaczne prowadzenie. Kompozycja AGO znacząco outscale’owała, a z przewagą marksmana akademia Rogue wygrywała wszystkie walki, jakie podjęła. Bezproblemowo pokonała ona Nashora, aby po dropnych kłopotach wygrać decydujący teamfight na midzie i zakończyć rozgrywkę.

AGO ROGUE 1:0 K1ck eSports Club
SZYGENDA
Sett
iBo
Ornn
Zanzarah
Poppy
Shlatan
Lee Sin
Czekolad
Azir
Matislaw
Syndra
Woolite
Varus
Puki Style
Ashe
Mystiques
Thresh
Raxxo
Rakan

Kolejna rozgrywka rozpoczęła się lepiej dla K1ck, które przelało pierwszą krew na bocie, a potem zdobyło eliminację na topie. Przez następne kilka minut jednak iBo nie prezentował się zbyt dobrze i dwukrotnie umarł. Pierwsza większa potyczka również przebiegła po myśli AGO ROGUE, które znacząco zbliżyło się do wygrania gry. W późniejszych walkach to ekipa Matislawa prezentowała się znacznie lepiej i wyszła na spore prowadzenie w złocie. Po upływie kilku chwil jednak podjęła ona fatalną decyzję o podjęciu Nashora, która zakończyła się śmierciami, utratą fioletowego wzmocnienia oraz smokiem dla przeciwnej formacji. Przewaga w finansach została roztrwoniona i to AGO przewodziło rozgrywce. Ostateczny teamfight przy Nashorze zadecydował o zwycięstwie ekipy Woolite’a w całej serii.

 Po więcej informacji dotyczących tej edycji mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CS:GO przekracza kolejną barierę – na serwerach ponad 1,2 miliona graczy

Nieco ponad tydzień potrzebował Counter-Strike: Global Offensive, by przewyższyć swój dotychczasowy rekord graczy znajdujących się jednocześnie na ser...