fot. ESL/Adam Łakomy

Trzy drużyny z Polakami w składzie zaproszone do pierwszego tygodnia #HomeSweetHome

W marcu firma GRID zapowiedziała serię internetowych turniejów spod szyldu #HomeSweetHome, ogłaszając przy okazji pierwszych uczestników zmagań. Dzisiaj organizatorzy podali pełną obsadę premierowego tygodnia rozgrywek, w którym nie zabraknie również polskich akcentów.

Zaproszenie do pierwszego z ośmiu turniejów otrzymał bowiem jeden w pełni rodzimy skład, jak również dwie drużyny reprezentowane przez pojedynczych graczy znad Wisły. Okazje do wykazania się na placu boju będzie miało między innymi x-kom AGO. Dla Jastrzębi każda możliwość wejścia na serwer jest obecnie niezwykle cenna, gdyż w nowym, dowodzonym już przez Oskara „oskarisha” Stenborowskiego, zestawieniu nie rozegrały jeszcze ani jednego oficjalnego spotkania. W zawodach udział wezmą również międzynarodowe formacje z Polakami na pokładzie – SMASH Esports z Sebastianem „NEEXEM” Trelą oraz Sprout, którego członkiem jest Paweł „dycha” Dycha.

Podział na grupy pierwszego tygodnia #HomeSweetHome prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
BIG Endpoint Japaleno forZe
SMASH Esports GODSENT Movistar Riders Gambit Youngsters
Team Spirit SKADE North Nordavind
Syman Gaming x-kom AGO Sprout Virtus.pro

Rozgrywana w drabince podwójnej eliminacji faza grupowa inauguracyjnego tygodnia #HomeSweetHome ruszy we wtorek, a na każdą z grup przeznaczony będzie jeden dzień. Już pierwszego dnia do akcji wkroczy SMASH, które na początek podejmie Team Spirit. Dzień później AGO zagra z Endpoint, natomiast w czwartek na Sprout będą czekać uczestnicy ESL Pro League z North. W każdym z ośmiu tygodni zmagań uczestnicy będą walczyć o nagrody z puli 40 tysięcy dolarów, z czego lwia część w postaci 30 tysięcy trafi na konto zwycięzcy.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Falstart G2 w play-offach LEC. Jankos i spółka zaskoczeni przez MAD Lions!

Niespodzianka stała się faktem! MAD Lions sensacyjnie pokonuje obrońców tytułu League of Legends European Championship wynikiem 3:2. G2 Esports zaprez...