fot. x-kom AGO/Krystian Pilawa

AGO po play-offy, NEEX po udany start. Polski CS znów w grze

Pierwsze dni kwietnia przyniosły nam miłą odmianę po nieco apatycznej końcówce marca – polskie drużyny CS:GO w końcu wróciły do gry na międzynarodowej arenie. Dziś czeka nas kolejny epizod tej historii, bo na serwerze ponownie pojawi się x-kom AGO. Niemniej to nie wszystko – jedno oficjalne spotkanie rozegra również SMASH Esports z Sebastianem „NEEXEM” Trelą na pokładzie.

Na pierwszy ogień pójdą jednak Jastrzębie, które dziś pokażą nam się co najmniej dwa razy. To oczywiście zasługa formatu #HomeSweetHome, który zakłada, iż w pierwszym etapie rywalizacji wszystkie batalie w danej grupie zostaną rozegrane w ten sam dzień. W meczu otwarcia Miłosz „mhL” Knasiak wraz z kompanami podejmą Endpoint, a zatem będą mieli okazję do pomszczenia wczorajszego niepowodzenia Illuminar Gaming.

CZYTAJ TEŻ:
Debiut daleki od oczekiwań. Illuminar ulega Endpoint

Niemniej głównym celem AGO będzie dzisiaj udowodnienie, iż niedawna porażka z Teamem Secret była jedynie pechowym falstartem – należy bowiem wspomnieć, iż Jastrzębie, podobnie zresztą jak iHG, są świeżo po roszadach w wyjściowej piątce. Wracając już jednak do dzisiejszych zmagań, oprócz Polaków i Endpoint w zbiorze B zobaczymy także SKADE i Team Singularity, a awans do play-offów wywalczą dwie najlepsze formacje. Wczoraj ta sztuka nie udała się niestety SMASH Esports, choć NEEX i jego koledzy nie mają zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie porażki w meczu decydującym o wyjściu z grupy. Międzynarodowa ekipa dziś rozpocznie przecież swoją kampanię w Cyber.Bet Cup, a jej premierowym rywalem będzie Syman Gaming z regionu CIS.

Środowy harmonogram na chwilę obecną prezentuje się następująco:

7 kwietnia
13:30 x-kom AGO vs Endpoint BO1
15:00 SMASH Esports vs Syman Gaming BO3

Wtorkowe starcia z udziałem x-kom AGO będzie można śledzić za pośrednictwem kanału GRIDesports na Twitchu.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna NEO z drugim miejscem w Twitch Rivals: VALORANT Showdown

Wczorajszego popołudnia wystartowała zamknięta beta VALORANTA, przez którą świat gamingu niemalże oszalał. Wszyscy szczęśliwcy, którzy otrzymali wcześ...