fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

K1ck najlepsze w grupie D play-inów EU Masters! Polacy powalczą o awans do głównego turnieju

Po eliminacji Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego i jego ASUS ROG ELITE z dalszej walki o awans do kolejnego etapu European Masters 2020 Spring oczy fanów polskiego League of Legends skoncentrowały się w pełni na K1ck eSports Clubie. Brązowi medaliści trzeciego sezonu Ultraligi aż do ostatniego meczu fazy grupowej play-inów nie byli pewni swojego awansu, ale tuż po zakończeniu starcia z WLGaming Esports mogli unieść ręce w geście triumfu. Ci nie tylko zapewnili sobie miejsce w finałach pierwszego etapu, ale w dodatku dokonali tego jako lider swojego zestawienia.

Podczas pierwszego dnia zmagań tylko mistrzowie greckiej ligi zdołali pokonać polski skład, lecz w środę żadna z drużyn nie była już w stanie zagrozić podopiecznym Pawła „delorda” Szabli. Najpierw pogrążyli oni z PIGSPORTS na ostatnim miejscu w tabeli po zaledwie 25-minutowej potyczce, a wkrótce po tym umocnili się na prowadzeniu, pokonując Sector One. Najwięcej krwi ponownie napsuło WLGaming, ale tylko do 22. minuty – wtedy na konto K1ck trafił pierwszy Nashor, a po kolejnej wygranej walce drużynowej już w okolicach inhibitora Polacy w mgnieniu oka rozprawili się z bazą wrogów i dopełnili dzieła zniszczenia.

Wyniki dzisiejszych meczów grupy D:

8 kwietnia
18:00 Sector One 1:0 WLGaming Esports BO1
19:00 K1ck eSports Club 1:0 PIGSPORTS BO1
20:00 Sector One 0:1 K1ck eSports Club BO1
21:00 WLGaming Esports 1:0 PIGSPORTS BO1
22:00 PIGSPORTS 0:1 Sector One BO1
23:00 WLGaming Esports 0:1 K1ck eSports Club BO1

Ostateczna klasyfikacja grupy D:

# Drużyna M W P
1. K1ck eSports Club 6 5 1
2. Sector One 6 4 2
3. WLGaming Esports 6 3 3
4. PIGSPORTS 6 0 6

W finale play-inów rywalem K1ck będzie drugi zespół grupy C, czyli MAD Lions Madrid. Z kolei Sector One podejmie Defusekids, które w zbiorze oznaczonym trzecią literą alfabetu przegrało tylko jedną potyczkę. Jeśli chodzi o dwa pozostałe koszyki, to w grupie A najlepiej poradziły sobie GamerLegion oraz eSuba, zaś w zestawieniu B liderem zostało Racoon, a wiceliderem Intreprid Fox Gaming.

Pary finałów play-in European Masters 2020 Spring:

8 kwietnia
18:00 GamerLegion vs Intreprid Fox Gaming BO3
18:00 Racoon vs eSuba BO3
21:00 Defusekids vs Sector One BO3
21:00 K1ck Neosurf vs MAD Lions Madrid BO3

Finały zostaną rozegrane jutro od godziny 18:00. Wtedy do walki staną najlepsze drużyny z grup A i B, natomiast na mecz z udziałem m.in. K1ck eSports Clubu będziemy musieli poczekać do około 21:00. Po więcej informacji dotyczących European Masters 2020 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
x-kom AGO

Play-offy Home Sweet Home Cup bez x-kom AGO

O ile większość z nas skarży się na nudę, to podobnych zażaleń nie mają na pewno zawodnicy x-kom AGO. Ci dziś rozegrali aż sześć map w trzech pojedynk...