STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Flashpoint wchodzi w decydującą fazę, przed nami pierwsze mecze play-offów

Po kilku dniach przerwy powracają emocje związane z inauguracyjną edycją Flashpointa. W grze o końcowy triumf oraz główną nagrodę w wysokości pół miliona dolarów pozostało już tylko osiem drużyn, które rywalizować między sobą będą w drabince podwójnej eliminacji.

Dzień zacznie się od powtórki niedawnego finału grupy C, w którym naprzeciwko siebie stanęły MAD Lions oraz FunPlus Phoenix. Wówczas górą była piątka z Danii, która pokonała swoich północnoamerykańskich rywali bez większych problemów. Także i dziś to właśnie ona uchodzić będzie za faworyta – zresztą nie tylko w przypadku tego meczu, ale także całych rozgrywek. Wystarczy wspomnieć, że jak dotychczas przegrała ona zaledwie jedno z siedmiu rozegranych przez siebie spotkań i miało to miejsce prawie miesiąc temu podczas pierwszej kolejki zmagań.

Tylko raz serwer pokonani opuszczali również reprezentanci Cloud9, którzy podczas drugiego dzisiejszego pojedynku mierzyć się będą z Gen.G Esports. Bez wątpienia będzie to wydarzenie szczególne dla Timothy’ego „autimatica” Ta, który w przeszłości spędził w szeregach C9 ponad trzy lata. Zawodnikami tej organizacji byli także inni obecni reprezentanci Gen.G, Damian „daps” Steele oraz Kenneth „koosta” Suen, chociaż akurat ich przygoda trwała o wiele krócej.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

9 kwietnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

19:00 MAD Lions vs FunPlus Phoenix BO3
22:00 Cloud9 vs Gen.G Esports BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rywal niewygodny, ale w zasięgu. K1CK zawalczy dziś o turniej główny EU Masters

Wczoraj z rywalizacją w European Masters 2020 Spring pożegnał się Gaweł "Kashtelan" Paprzycki, który razem ze swoimi kolegami z ASUS ROG ELITE nie pod...