W czwartek MAD Lions oraz Cloud9 postawiły poważny krok na drodze do triumfu w pierwszym sezonie Flashpointa. Ekipy te wygrały bowiem swoje inauguracyjne mecze w fazie pucharowej, pozostawiając w pokonanym polu odpowiednio FunPlus Phoenix oraz Gen.G Esports, które spadły do drabinki przegranych.

Zdecydowanie łatwiejszą przeprawę mają za sobą Duńczycy, którzy na drugiej mapie przejechali się po rywalach niczym walec. Najpierw jednak niemiłosiernie męczyli  się na Nuke'u i mimo niezłego początku wydawało się nawet, że mogą tam przegrać. A wszystko przez serię zwycięstw FPX, które zgarnęło aż trzynaście rund z rzędu i w pewnym momencie prowadziło już 14:5! Niemniej podopieczni Luisa "peacemakera" Tadeu zebrali się w sobie i dzięki fantastycznemu comebackowi rzutem na taśmę odwrócili losy rywalizacji, zamykając pojedynek jeszcze w regulaminowym czasie gry! To niepowodzenie wyraźnie zabolało graczy FunPlus Phoenix, którzy na Duście2 stanowili już tylko blade tło, w efekcie czego zostali rozgromieni aż 2:16.

CZYTAJ TEŻ:
rallen nie będzie już występować z c0ntact. „Od pierwszego dnia tu nie pasowałem”

Z kolei Cloud9 musiało się mocno napocić, by poradzić sobie z Gen.G. Oba zespoły prezentowały bowiem bardzo podobny poziom, przez co żaden z nich nie mógł na dłużej objąć serwera we władanie. Owszem, bywały pewne momenty mniejszej lub większej dominacji którejkolwiek ze stron, ale ostatecznie nie przekładały się one na nic spektakularnego – losy wygranej i tak ważyły się w końcowych minutach. Ba, na Vertigo potrzebna była nawet dogrywka, która przesądziła o triumfie C9. Również na Nuke'u długo zanosiło się na to, że dopiero dodatkowe rundy pozwolą nam wyłonić zwycięzcę, ale tym razem tak się nie stało, bo Ian "motm" Hardy i spółka przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:13.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

9 kwietnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

19:00 MAD Lions 2:0 FunPlus Phoenix
Nuke 16:14
Dust2 16:2
22:00 Cloud9 2:0 Gen.G Esports
Vertigo 19:17
Nuke 16:13

Dziś kolejne mecze pierwszej rundy play-offów. Najpierw zwycięzcy drugiej grupy A z HAVU Gaming podejmą Chaos Esports Club, który kilka dni temu potwierdził definitywny transfer Logana "Voltage'a" Longa z Triumph. Kilka godzin później na serwerze zamelduje się natomiast MIBR, który dopiero co pożegnał się z ESL Pro League. Gabriel "FalleN" Toledo i jego kompani mogą więc teraz w całości skupić się tylko na Flashpoincie – pierwszą przeszkodą na ich drodze w fazie pucharowej będzie Orgless, z którym Latynosi mierzyli się już kilka dni temu. Wtedy to właśnie oni byli górą, wygrywając 2:0.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

10 kwietnia

Ćwierćfinał drabinki wygranych

19:00 HAVU Gaming vs Chaos Esports Club BO3
22:00 MIBR vs Orgless BO3

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.