Ubiegły tydzień był bardzo owocny dla fanów esportu. Byliśmy świadkami rozstrzygnięcia ESL Pro League, czy kolejnych meczów w play-offach League of Legends European Championship. Dodatkowo, na rodzimej i zagranicznej scenie ogłoszono zmiany kadrowe, a kolejny polski klub sportowy zapowiedział wejście na scenę Counter-Strike'a, FIFY i Fortnite'a. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich siedmiu dni.

Fnatic i Team Liquid wygrywają ESL Pro League

W zakończonych wczoraj zmagań w ramach ESL Pro League w dywizji europejskiej najlepiej poradziły sobie Fnatic i mousesports. Po bardzo zaciekłej walce na aż pięciu mapach to Szwedzi pokonali swoich rywali. W rozgrywkach północnoamerykańskich sukces odniósł natomiast Team Liquid, który w finale wygrał 3:0 z Evil Geniuses.

https://cybersport.pl/250850/rewanz-udany-fnatic-zwycieza-mousesports-w-finale-europejskiej-dywizji-esl-pro-league/

Wisła All in! prezentuje nowy skład CS:GO

Wisła All in! Games Kraków po kilkutygodniowych testach w końcu wybrała właściwy skład. Znalazł się w nim między innymi Grzegorz „jedqr” Jędras, który po opuszczeniu Białej Gwiazdy miał krótki epizod w Illuminar Gaming. Prócz niego w ekipie zobaczymy Olka „hadesa” Miśkiewicza oraz Dominika „fanatyka” Barkieta.

https://cybersport.pl/250668/wisla-all-in-games-prezentuje-nowy-sklad-dywizji-csgo-a-w-nim-jedqr/

Jankos o krok od finału LEC

Kolejna wiosenna edycja League of Legends European Championship dobiega końca. Marcin "Jankos" Jankowski i jego ekipa walcząc w drabince przegranych, pokonała Origen, co oznacza, że G2 Esports od wielkiego finału dzieli już tylko jeden triumf. W nadchodzącym pojedynku o ten właśnie zaszczyt najlepsza drużyna fazy zasadniczej zmierzy się z MAD Lions, z którym przegrała na początku play-offów.

https://cybersport.pl/250845/jankos-o-krok-od-finalu-lec-g2-pokonuje-origen-w-play-offach/

ESL Mistrzostwa Polski wracają z pulą 50 000 złotych

Już pod koniec kwietnia rozpoczną się zmagania w ramach kolejnego sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Pula nagród turnieju wynosi aż 50 tysięcy złotych, a wszystkie mecze, włącznie z play-offami będą rozgrywane przez internet. Zwycięzca ponadto otrzyma bilet do ESL Pro European Championship. Spośród ośmiu drużyn, sześć wkrótce otrzyma swoje zaproszenia, a pozostałe dwie zostaną wyłonione w kwalifikacjach.

https://cybersport.pl/250249/esl-mistrzostwa-polski-eslmp-csgo-wiosna-2020-emp-kwalifikacje-terminarz/

K1ck zagra w fazie grupowej EU Masters

K1ck eSports Club pokonał reprezentantów MAD Lions Madrid w starciu o awans do fazy grupowej wiosennej edycji European Masters. Polacy po porażce w pierwszej potyczce wrócili na dobre tory i dzięki dobrej dyspozycji w kolejnych grach, zagrają na prestiżowym turnieju. Takiego szczęścia nie miała drużyna Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego, która zajęła ostatnie miejsce w grupie.

https://cybersport.pl/250560/k1ck-pokonuje-mad-lions-i-melduje-sie-w-fazie-grupowej-eu-masters/

Games Clash zawiesza organizację turniejów

Koronawirus zbiera kolejne żniwa. Games Clash Arena 2020 w Gliwicach oraz Games Clash Masters 2020 w Gdyni nie odbędą się bowiem w ogłoszonych terminach. Projekt nie został jednak zamknięty, a organizatorzy mają nadzieję, że gdy zagrożenie minie, jeszcze nie raz zorganizują światowej klasy turnieje.

https://cybersport.pl/250346/games-clash-zawiesza-organizacje-swoich-imprez-csgo/

Nerf Kreiga i wzmocnienie Deagle'a w najnowszej aktualizacji CS:GO

Valve po kilku miesiącach błagań ze strony graczy postanowiło w końcu osłabić SG553, znanego też jako Kriega. Spadła również cena M4A1-S, a Desert Eagle będzie dokładniejszy podczas skoków. Zmiany dotknęły również wielu map, w tym Anubisa, który został przeniesiony do puli map dostępnych w grach rankingowych.

https://cybersport.pl/250699/oslabienie-kriega-i-nie-tylko-w-najnowszej-aktualizacji-csgo/

zews trenerem Evil Geniuses

Wilton „zews” Prado do niedawna był kojarzony z MIBR, z którym jednak zakończył współpracę. Taki sam los spotkał kilka dni później szkoleniowca Evil Geniuses – Cheta „ImAPeta” Singha. Renoma zewsa była jednak na tyle spora, że EG zdecydowało się na podpisanie z nim umowy.

https://cybersport.pl/250704/zews-i-stanislaw-znowu-razem-brazylijczyk-nowym-trenerem-evil-geniuses/

Śląsk Wrocław z sekcją esportową

Śląsk Wrocław jest kolejnym polskim klubem sportowym, który otworzył własną sekcję esportową. Ogłoszono, że WKS ma zamiar stworzyć m.in. dywizje Counter-Strike'a: Global Offensive, Fortnite oraz FIFY. Klub działalnością w nowym sektorze będzie zajmować się przy wsparciu Games Areny.

https://cybersport.pl/250210/slask-wroclaw-sekcja-esport-csgo-fifa-fortnite/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.