fot. ESL/Adam Łakomy

Kashtelan i spółka bez szans na awans do głównego turnieju EU Masters

Drugi dzień fazy play-in European Masters 2020 Spring trwa w najlepsze, ale już teraz poznaliśmy rozstrzygnięcia dotyczące zespołu Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego. Niestety, ekipa polskiego midlanera utracił już szanse na awans do głównego turnieju, o czym w dużej mierze przesądziła wtórna porażka jego ASUS ROG ELITE z eSubą.

Ponieważ Kashtelan i spółka musieli uznać wyższość reprezentantów ligi Czech i Słowacji podczas pierwszego dnia zmagań, dzisiaj wygrana ASUS ROG ELITE była wręcz wymagana, aby zawodnicy tej formacji wciąż mieli swój los we własnych rękach. Raz jeszcze jednak górą wyszła drużyna Davida „Jejky’ego” Jakubca, więc po zakończeniu tego meczu ostatnią nadzieją była porażka GamerLegion w meczu z Vipers Inc, która dałaby jeszcze szansę na dogrywkę o drugie miejsce między ASUS ROG ELITE i właśnie GL. Brązowi medaliści Prime League jednak nie zawiedli, dzięki czemu zapewnili awans nie tylko sobie, ale też eSubie, rozstrzygając niemal w pełni sytuację w grupie A.

CZYTAJ TEŻ:
Dżunglerzy znów osłabieni? Poznajcie szczegóły zmian w patchu 10.8 w LoL-u

Teraz więc Kashtelan i kompani powalczą już tylko o honor. W następnym meczu podejmą Vipers Inc, a w meczu na pożegnanie staną do walki z GamerLegion. Ekipa Pettera „Hjarnana” Freyschussa walczy z kolei o awans z pierwszego miejsca właśnie w tym momencie – do tego celu potrzebuje zwycięstwa z eSubą, ale jak na razie Czesi dają z siebie wszystko, aby jeszcze rzutem na taśmę zepchnąć GL na drugą pozycję.

Choć Kashtelana w kolejnym etapie nie zobaczymy, to wciąż o awans walczy K1ck eSports Club. W przypadku wicemistrzów trzeciego sezonu Ultraligi mamy znacznie lepsze informacje do przekazania. Jak na razie podopieczni Pawła „delorda” Szabli wygrali już dwa dzisiejsze mecze i są w naprawdę dobrym położeniu. Ich awans nie jest jednak pewny – wciąż może dojść do potrójnego remisu między nimi, Sector One oraz WLGaming Esports.

Transmisję z wybranych meczów European Masters możecie oglądać również z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Harmonogram oraz aktualną sytuację w grupach play-inów EU Masters możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TeSeS przenosi się do Heroic, Copenhagen Flames prezentuje następcę

Po telenoweli związanej z niedoszłym transferem do FunPlus Phoenix byli gracze Heroic wrócili na swoje miejsce, jednak skład od razu został uszczuplon...