STS
fot. DreamHack/ Stephanie Lindgren

Gen.G i Orgless za burtą Flashpointa, dziś poznamy pierwszego finalistę

Kolejne dwie ekipy bezpowrotnie straciły szansę na triumf w pierwszym sezonie Flashpointa. Marzenia o mistrzowskim tytule w czasie odłożyć muszą reprezentanci Gen.G Esports oraz Orgless, którzy wczoraj przegrali swoje mecze w dolnej drabince.

Szczególnie bolesną lekcję otrzymało Gen.G Esports. Zwycięzcy DreamHack Open Anaheim 2020 po zaciętym boju opuścili Mirage’a z tarczą, ale tylko po to, by potem doznać dwóch porażek na Duście2 oraz Nuke’u. A ich rywal, HAVU Gaming, chociaż jeszcze do niedawna występował tylko w ESEA Mountain Dew League, teraz ma już pewne miejsce co najmniej w czołowej czwórce Flashpointa. W top 4 na pewno znajdzie się też Cloud9, które stoczyło trzymapowy pojedynek z Orgless. A w jego trakcie żadna ze stron nie potrafiła na dłużej zdominować drugiej, przez co losy wygranej cały czas były niepewne i przy odrobinie szczęścia to zespół bez organizacji mógł zatriumfować. Ale zamiast tego odpadł z rywalizacji, zaś C9 gra dalej.

Komplet poniedziałkowych wyników prezentuje się następująco:

13 kwietnia

2. runda drabinki przegranych

19:00 Gen.G Esports 1:2 HAVU Gaming
Mirage 22:20
Dust2 7:16
Nuke 6:16
22:00 Orgless 1:2 Cloud9
Nuke 16:14
Train 10:16
Inferno 11:16

HAVU i Cloud9 nie mają jednak czasu na odpoczynek, bo przed nimi kolejna potyczka, tym razem w ramach 3. rundy drabinki przegranych. Jeden z tych zespołów już dzisiejszej nocy zakończy swój udział w rozgrywkach, zajmując najbardziej znienawidzone przez sportowców miejsce – tuż za podium. Kilka godzin wcześniej poznamy natomiast pierwszego finalistę rozgrywek. O ten przywilej zawalczą MAD Lions oraz MIBR, które w minionych tygodniach wyrosły na głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu.

Wtorkowy harmonogram wygląda tak:

14 kwietnia

Finał drabinki wygranych

19:00 MAD Lions vs MIBR BO3

3. runda drabinki przegranych

22:00 HAVU Gaming vs Cloud9 BO

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Flashpoint na Twitchu. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wisła o krok od utrzymania w MDL-u – potrzebne jeszcze tylko jedno zwycięstwo

Wisła All in! Games Kraków wygrała oba dotychczasowe mecze w ramach baraży o utrzymanie w ESEA Mountain Dew League. Oznacza to, że polska formacja pot...