STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

100T gospodarzem turnieju w VALORANTA. shroud, Skadoodle i brax w jednym zespole

Choć na premierę VALORANTA będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dobrych tygodni, to już teraz nie można narzekać na brak esportowych emocji. Najnowsza produkcja Riot Games co prawda wciąż dostępna jest jedynie w wersji beta, ale to żaden problem dla społeczności, której przedstawiciele coraz częściej organizują przykuwające ogromną uwagę turnieje. Cała zabawa zaczęła się od Twitch Rivals; w Polsce niedługo później pałeczkę przejęły LOTTO oraz FantasyExpo. Teraz nadszedł natomiast czas na 100 Thieves – organizacja Matthewa „Nadeshota” Haaga już dziś wieczorem będzie gospodarzem rozgrywek przeznaczonych dla północnoamerykańskiej części sceny.

CZYTAJ TEŻ:
Wkrótce czwarta mapa w VALORANCIE? Ciekawe odkrycie jednego z użytkowników Reddita

W wydarzeniu udział weźmie łącznie osiem ekip, z czego na ten moment znamy składy pięciu z nich. Na serwerze nie zabraknie m.in. wspomnianego już Nadeshota, który zaangażował czterech członków dywizji CS:GO 100T. Dziewiąty zespół świata nie wystawi do boju jedynie Jaya „Liazza” Tregillgasa. Tak mocna piątka to jednak tylko odpowiedź na drużynę, którą zebrał wokół siebie Michael „shroud” Grzesiek.

Były zawodnik CS:GO Cloud9, który od pewnego czasu spełnia się w roli profesjonalnego streamera, ponownie złączy siły z Tylerem „Skadoodle” Lathamem oraz Spencerem „Hiko” Martinem, którzy w przeszłości również mieli zaszczyt reprezentować C9. Dwa ostatnie wakaty w składzie shrouda zajmą natomiast Braxton „brax” Pierce oraz Keven „AZK” Larivière, którzy niedawno zasilili szeregi T1 jako zawodowi gracze VALORANTA. Nazwiska obu graczy wciąż jednak są kojarzone głównie z niechlubnym skandalem sprzed kilku lat, w wyniku którego duet ten, jak i jeszcze kilka innych osób, został dożywotnio wykluczony z wszystkich Majorów CS:GO.

CZYTAJ TEŻ:
AZK znów w jednym zespole ze swagiem! T1 wzmacnia dywizję VALORANTA

Niemniej to nie koniec wyliczanki – wśród zawodników, którzy potwierdzili udział w pokazowych zmaganiach spod szyldu 100T, znaleźć można również Jordana „n0thinga” Gilberta czy Shahzeeba „ShahZaMa” Khana. Warto też raz jeszcze przypomnieć, iż na ten moment nie znamy pełnej listy uczestników wieczornego spektaklu. Wszystkie niejasności powinny zostać rozwiane już o 19:00 – to właśnie wtedy oddane zostaną pierwsze strzały. Transmisję z 100 Thieves Invitational: VALORANT znaleźć będzie można na prywatnych kanałach zawodników na Twitchu, Mixerze czy YouTube.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaprzepaszczona szansa Na`Vi. Saves i spółka kończą sezon Pro Ligi poza podium

Już od jakiegoś czasu było pewne, że Natus Vincere nie obroni mistrzowskiego tytułu europejskiej dywizji Rainbow Six: Siege Pro League. Zespół Szymona...