STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

MIBR w finale Flashpointa! Koniec przygody Cloud9

Poznaliśmy pierwszego finalistę Flashpoint Season 1. Okazał się nim MIBR, który w rozegranym wczoraj finale drabinki wygranych okazał się lepszy od MAD Lions. Szans na zwycięstwo nie ma natomiast już Cloud9, które zostało wyeliminowane przez HAVU Gaming.

Pojedynek C9 z HAVU miał zaskakująco jednostronny charakter. Już od pierwszych minut na Nuke’u to właśnie Finowie dominowali, kontrolując przebieg pojedynku i tylko okazjonalnie pozwalając rywalom na jakąkolwiek odpowiedź. Efektem było prowadzenie 9:6 wywalczone po stronie atakującej – różnica pięciu punktów utrzymała się zresztą aż do końca, bo piątka ze Starego Kontynentu wygrała finalnie 16:11. Jeszcze mniej emocji przyniosło na Vertigo, bo tam Ian „motm” Hardy i jego koledzy grali tak naprawdę tylko w pierwszej połowie. Wtedy też udało im się zyskać skromną przewagę wynoszącą jedno oczko. Niemniej nie miała ona znaczenia, bo po przejściu do ofensywy HAVU zgarnęło dziewięć rund z rzędu i przypieczętowało swój awans do finału dolnej drabinki zwycięstwem 16:8.

Jeśli zaś chodzi o mecz, w którym naprzeciwko siebie stanęły MAD Lions oraz MIBR, to tutaj potrzebne były aż trzy mapy. Ale to  nie dziwi – wszak mieliśmy do czynienia z dwiema zdecydowanie najlepszymi ekipami kończącego się powoli sezonu. Samo spotkanie podczas dwóch pierwszych potyczek zapewniło nam sporo emocji oraz zwrotów akcji. Na Trainie np. Duńczycy ciągle starali się gonić Latynosów, ale rzutem na taśmę polegli wynikiem 13:16. Odbili to sobie jednak na Mirage’u, gdzie mimo słabszego początku drugiej połowy przetrwali, by wygrać 16:11. O wszystkim przesądzić miał więc Dust2, na którym Gabriel „FalleN” Toledo i jego koledzy dali prawdziwy koncert. MAD Lions było bezsilne tak, jak chyba jeszcze nigdy w bieżącej edycji Flashpointa, w efekcie czego zdobyło tylko pięć oczek, co oznacza, że marzenia o awansie do finału musi przełożyć co najmniej o kilka dni.

Komplet wtorkowych wyników prezentuje się następująco:

14 kwietnia

3. runda drabinki przegranych

19:00 HAVU Gaming 2:0 Cloud9
Nuke 16:11
Vertigo 16:8

Finał drabinki wygranych

22:00 MAD Lions 1:2 MIBR
Train 13:16
Mirage 16:11
Dust2 5:16

Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Plan wykonany – Wisła All in! zostaje w ESEA Mountain Dew League

To już pewne – jedynym polskim zespołem, który nie zdołał utrzymać się w ESEA Mountain Dew League, jest Illuminar Gaming, które w ogóle nie przystąpił...