STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

MAD Lions drugim finalistą Flashpointa

Kampania HAVU Gaming we Flashpoincie z pewnością była bardzo udana, niemniej wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. I tak też właśnie stało się z triumfalnym marszem Finów w dolnej drabince fazy play-off amerykańskich rozgrywek. Lasse „ZOREE” Uronen i spółka zostali bowiem powstrzymani przez MAD Lions, które tym samym dołączyło do MIBR-u w finale całej imprezy.

MAD Lions 2:0 HAVU Gaming
Dust2 16:14 Mirage 16:5 Nuke

Duńska formacja już drugi raz zrewanżowała się więc swoim dzisiejszym rywalom za porażkę na inaugurację Flashpointa, udowadniając, iż był to jedynie falstart. W tamtym spotkaniu Asger „AcilioN” Larsen dopiero debiutował przecież w nowych barwach, w sobotni wieczór 23-latek prowadził natomiast swoich rodaków już po raz jedenasty. I było to prowadzenie nad wyraz skuteczne, nie tylko dlatego, że MAD Lions wygrało 2:0. Larsen wyróżniał się bowiem także pod kątem indywidualnym, na przestrzeni całej potyczki notując bilans 44-22.

To właśnie świetna forma AcilioNa okazała się kluczowa w kontekście wygranej MAD Lions na Duście2. HAVU przystąpiło przecież do rywalizacji z ogromnym animuszem i nie zraziło się nawet nieszczególnie udanym występem w pierwszej części meczu. Po zmianie stron Finowie regularnie odnajdywali odpowiedź na szyki obronne rywali, lecz mimo to nie byli w stanie nawet na moment odzyskać prowadzenia, zadowalając się co najwyżej remisem. Koniec końców wojnę nerwów wygrali Skandynawowie, którzy zyskali dzięki temu nowe pokłady pewności siebie. Na Mirage’u obserwowaliśmy już pokaz siły MAD Lions, które po więcej niż przyzwoitej pierwszej połówce przeszło do defensywy, gdzie nie oddało przeciwnikowi ani jednego punktu!

Wielki finał Flashpointa, w którym MIBR podejmie w trybie BO3 MAD Lions, wystartuje w niedzielę o 21:00. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale rozgrywek, z kolei spotkanie wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale ESPORTNOW. Po więcej informacji na temat amerykańskich zmagań zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Humanoid: Nie zagraliśmy gorzej, to G2 znacząco się poprawiło

Po starciu G2 Esports z MAD Lions w League of Legends European Championship 2020 Spring udało nam się porozmawiać z Markiem "Humanoidem" Brázdą, czyli...