STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Pół miliona dolarów na stole. Dziś poznamy pierwszego w historii mistrza Flashpointa

Jeszcze na początku roku emocjonowaliśmy się kwestią nowych rozgrywek CS:GO, które miały stanąć w szranki z ESL Pro League. Ostatecznie rzeczywistość okazała się nieco inna, ale mimo to byli i tacy, którzy śledzili doniesienia z Flashpointa. I to pewnie oni będą dziś emocjonować się wielkim finałem ligi, którego stawką jest pół miliona dolarów.

MIBR vs MAD Lions
21:00 (BO3)

Już od kilku dni pewny miejsca w meczu finałowym był MIBR, który na przestrzeni całego sezonu poniósł tylko jedną porażkę! Miało to miejsce ponad miesiąc temu, podczas pierwszej kolejki zmagań, gdy Latynosi niespodziewanie uznali wyższość Chaos Esports Clubu. Potem jednak Gabriel „FalleN” Toledo i jego koledzy pewnie parli przed siebie pokonując kolejne przeszkody i chociaż miewali swoje problemy, to na ten moment są najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa i zgarnięcia pierwszego w historii mistrzowskiego tytułu Flashpointa. Co ciekawe, ewentualne zwycięstwo oznaczałoby, że formacja z Ameryki Południowej przerwałaby trwającą od sierpnia 2018 roku pucharową posuchę.

CZYTAJ TEŻ:
Valve ogłosiło podział punktów podczas eliminacji do Majora CS:GO w Rio

Uniemożliwić jej to spróbuje MAD Lions, które podobnie jak dzisiejszy rywal od samego początku uważane było za jednego z głównych faworytów ligi. Niemniej na krótko przed jej startem Duńczycy niespodziewanie wymienili swojego prowadzącego, Nicolaia „HUNDENA” Petersena, zastępując go znanym z Heroic i Copenhagen Flames Asgerem „AcilioNem” Larsenem. Początkowo trudno było szukać orędowników tej roszady, ale teraz wygląda na to, że to zespół miał rację. A przynajmniej taki wniosek można wyciągnąć na podstawie występów Lwów we Flashpoincie. Tak czy inaczej, dowodzenie AcilioNa kilka dni temu nie wystarczyło, by ograć MIBR w finale górnej drabinki. Czy wystarczy tym razem?

Anglojęzyczna transmisja z meczu pomiędzy MIBR-em a MAD Lions dostępna będzie na pod tym adresem, z kolei spotkanie wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można tutaj. Po więcej informacji na temat Flashpoint Season 1 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Envy o krok od awansu na DH Masters Spring, AVEZ podejmie OG w dolnej drabince

Michał „MICHU” Müller i jego Team Envy są już o krok od awansu na DreamHack Masters Spring 2020. Szansę na wywalczenie przepustki w Europie nadal mają...