STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

Pół miliona dolarów dla Lwów! MAD Lions wygrywa w finale pierwszego sezonu Flashpointa

MIBR miał wczoraj szansę przerwać trwającą od sierpnia 2018 roku pucharową posuchę. Miał, ale jej nie wykorzystał, bo podczas wielkiego finału Flashpointa latynoska piątka musiała uznać wyższość MAD Lions, które tym samym wzbogaciło się o pół miliona dolarów! MIBR 1:2 MAD Lions Mirage 16:13 Inferno 13:16 Train 13:16 Co prawda jeszcze na Mirage’u wszystko szło […]

MIBR miał wczoraj szansę przerwać trwającą od sierpnia 2018 roku pucharową posuchę. Miał, ale jej nie wykorzystał, bo podczas wielkiego finału Flashpointa latynoska piątka musiała uznać wyższość MAD Lions, które tym samym wzbogaciło się o pół miliona dolarów!

MIBR 1:2 MAD Lions
Mirage 16:13 Inferno 13:16 Train 13:16

Co prawda jeszcze na Mirage’u wszystko szło po myśli Gabriela „FalleNa” Toledo i spółki. Sama mapa miała co prawda bardzo wyrównany przebieg, ale to właśnie gracze z Ameryki Południowej radzili sobie minimalnie lepiej i jeszcze przed końcem pierwszej połowy wypracowali skromne prowadzenie 8:7. MAD Lions jednak nie odpuszczało i stale utrzymywało kontakt z rywalami. Dopiero w końcowych minutach pierwszej potyczki piątka ze Skandynawii zaczęła opadać z sił, wyraźnie nie radząc sobie z koniecznością atakowania bombsite’ów. To było brzemienne w skutkach, bo MIBR skrzętnie wykorzystał kryzys w szeregach oponentów i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:13.

Na Inferno role się odwróciły – tym razem do Lwy wypadły nieco korzystniej, chociaż o żadnej dominacji nie mogło być mowy. Zamiast tego ponownie oglądaliśmy wyczekiwanie na słabszy moment w grze przeciwnika, którego następstwem była porażka rzutem na taśmę. Ba, nawet rezultat się powtórzył, bo ponownie padło 16:13, chociaż tym razem na korzyść MAD Lions. Wobec tego o losach końcowego triumfu przesądzić miał Train, na którym FalleN wraz z kolegami zanotowali piorunujące wejście. Duńczycy nie wiedzieli nawet, co ich trafiło, a już przegrywali 3:12. Ale to nie był jeszcze koniec, bo po przejściu do obrony podopieczni Luisa „peacemakera” Tadeu rzucili się do odrabiania strat. A potem faktycznie te straty obronili, by następnie dobić dogorywającego rywala, który w drugiej połowie zgarnął tylko jeden punkt i z kretesem poległ 13:16.

Końcowa klasyfikacja Flashpoint Season 1 wraz z podziałem puli nagród prezentują się następująco:

1. MAD Lions 500 000 $
2. MIBR 250 000 $
3. HAVU Gaming 100 000 $
4. Cloud9 50 000 $
5-6. Gen.G Esports, Orgless 35 000 $
7-8. Chaos Esports Club, FunPlus Phoenix 15 000 $
9-12. Copenhagen Flames, c0ntact Gaming, Dignitas, Team Envy

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowa aktualizacja Cache'a już w Warsztacie Steam

We wrześniu 2019 roku zaprezentowano nam wreszcie odświeżoną wersję Cache'a. Od tego czasu mapa zdążyła się już pojawić w samej grze i otrzymać sporo...