STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Wraca nieograniczona komunikacja trenerów z graczami CS:GO. Przynajmniej podczas ESL One Road to Rio

W nocy z poniedziałku na wtorek w sieci pojawiła się informacja o możliwości zmiany sposobu komunikacji trenera z drużyną podczas rozpoczynającego się dziś ESL One: Road to Rio, który będzie jednym z czterech turniejów prowadzących do Majora CS:GO. Właśnie poznaliśmy wyniki głosowania, w którym udział wzięły wszystkie uczestniczące w rozgrywkach zespoły. Zacznijmy jednak od początku: […]

W nocy z poniedziałku na wtorek w sieci pojawiła się informacja o możliwości zmiany sposobu komunikacji trenera z drużyną podczas rozpoczynającego się dziś ESL One: Road to Rio, który będzie jednym z czterech turniejów prowadzących do Majora CS:GO. Właśnie poznaliśmy wyniki głosowania, w którym udział wzięły wszystkie uczestniczące w rozgrywkach zespoły.

Zacznijmy jednak od początku: kto i dlaczego zainicjował to głosowanie? Jak podało HLTV, w mailu rozesłanym do uczestników Road to Rio przez ESL zawarta była informacja, że to Valve, po konsultacjach właśnie ze wspomnianym organizatorem oraz Counter-Strike Professional Players’ Association, zdecydowało się na taki ruch. Przypomnijmy, że w sierpniu 2016 roku amerykańska firma znacząco ograniczyła możliwości komunikacji pomiędzy trenerem i zawodnikami w trakcie meczu, co oczywiście nie spotkało się z pozytywnym odzewem społeczności prosów.

CZYTAJ TEŻ:
Valve ogłosiło podział punktów podczas eliminacji do Majora CS:GO w Rio

W przeprowadzonym w ciągu ostatnich kilkunastu godzin głosowaniu wzięły wszystkie drużyny CS:GO biorące udział w ESL One: Road to Rio. Co ważne, by doszło do zmian w systemie komunikacji, decyzja musiała zostać podjęta jednogłośnie przez wszystkie ekipy, czemu przeciwni byli m.in. profesjonalni zawodnicy. Okazało się jednak, że nie mieli się o co martwić, wszak ESL poinformowało zespoły, iż w trakcie startujących dziś zmagań trenerzy będą mogli porozumiewać się z zawodnikami w zasadzie bez żadnych ograniczeń. Na ten moment decyzja ta dotyczy wyłącznie rozgrywek Road to Rio i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie zasada ta miała objąć również np. turnieje lanowe.

ESL One Road to Rio będzie jednym z turniejów CS:GO, które będą brane pod uwagę w procesie kwalifikacji do listopadowego ESL One Rio Major 2020. Dziś rozgrywki te ruszają w Europie, Ameryce Północnej oraz Ameryce Południowej. Wspólnota Niepodległych Państw (CIS) zmagania rozpocznie 30 kwietnia, natomiast w Azji i Oceanii zaczną się 6 maja.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziesięciu uczestników zamkniętych el. do ESL MP już znamy, pora wyłonić dwóch ostatnich

Wtorek okazał się szczęśliwy dla Together Esports oraz TurboPrzygłópów. To bowiem te dwie formacje dołączyły do grona ekip, które zobaczymy podczas za...