W połowie kwietnia kanclerz Niemiec Angela Merkel wydała rozporządzenie w sprawie imprez masowych na terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Zakaz organizowania tego typu wydarzeń został przedłużony do końca sierpnia, co tyczy się także turniejów esportowych.

Od kilku lat Kolonia na początku lipca stawała się światową stolicą Counter-Strike'a i nie inaczej miało być także w tym roku. Niestety pandemia koronawirusa i zagrożenia z nią związane spowodowały, że nadchodząca edycja ESL One Cologne zostanie rozegrana bez udziału publiczności. Organizatorzy pracują nad tym, aby zawody odbyły się za zamkniętymi drzwiami przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w dniach od 21 do 30 sierpnia. Pozostający w domach kibice będą mogli podziwiać swoich ulubieńców podczas telewizyjnych oraz internetowych transmisji na żywo.

CZYTAJ TEŻ:
Co łączy MIBR i Yeah Gaming? Dlaczego Valve należy zarzucić brak konsekwencji?

Osoby, które zdążyły już zakupić wejściówkę do Lanxess-Areny, będą mogły ubiegać się o zwrot pieniędzy. W tym celu należy skontaktować się z dystrybutorem biletów przed 31 grudnia – po tym terminie nie będziemy mogli liczyć na rekompensatę kosztów. Wówczas pozostanie nam już tylko zachowanie przepustki na przyszłoroczną odsłonę zmagań, która zaplanowana jest na okres od 16 do 18 lipca.

ESL poinformowało również o odwołaniu tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Melbourne, która została przełożona na 21-22 sierpnia przyszłego roku. W przypadku tej imprezy kibicom także  będzie przysługiwać możliwość refundacji kosztów.