Michał "MICHU" Müller oraz pozostali członkowie Teamu Envy dziś będą odpoczywać po wczorajszej porażce z FURIĄ Esports. Niemniej ESL One Road to Rio trwa, a przed nami kolejne pojedynki m.in. z udziałem dopiero wchodzących do gry mousesports i c0ntact Gaming.

Popularne Myszy swoją przygodę z drugim turniejem eliminacyjnym do brazylijskiego Majora rozpoczną od meczu z Movistar Riders, czyli zespołem z czołowej szóstki ostatniego sezonu ESEA Mountain Dew League. Z kolei c0ntact, już bez Karola "rallena" Rodowicza, podejmie Copenhagen Flames, z którą to ekipą mierzyło się już przy okazji Flashpointa. Wówczas górą byli podopieczni Neila "NeiLa_M" Murphy'ego, którzy potrzebowali zaledwie dwóch map, by pokonać swoich duńskich rywali.

Najciekawiej na Starym Kontynencie zapowiada się jednak ostatnie spotkanie, w ramach którego Dignitas podejmie Ninjas in Pyjamas. Bez wątpienia będzie to potyczka z wieloma podtekstami, zwłaszcza że Patrik "f0rest" Lindberg, Christopher "GeT_RiGhT" Alesund, Richard "Xizt" Landström, Adam "friberg" Friberg oraz Robin "Fifflaren" Johansson, którzy obecnie współpracują z amerykańską organizacją, wcześniej przez wiele lat związani byli z NiP-em. Co więcej, osiągnęli w jego barwach spektakularne sukcesy, kilkukrotnie docierając do wielkiego finału Majora.

CZYTAJ TEŻ:
Porażka drużyny MICHA na starcie Road to Rio, FaZe i G2 ze zwycięstwami

Interesująco powinno być w Ameryce Południowej. Tam bowiem bezpośredni pojedynek stoczą Isurus oraz BOOM Esports, które nie doznały jeszcze goryczy porażki i mogą być już pewne awansu do play-offów. Niemniej ich mecz nadal będzie mieć swoją stawkę, gdyż jego zwycięzca dostanie się od razu do finału. Równolegle spotkają się ze sobą też RED Canids i Imperial e-Sports, które mają na swoich kontakt okrągłe zero. Tutaj sprawa jest prosta – ten, kto ponownie przegra, definitywnie odpadnie z zawodów.

Na koniec przeniesiemy się do Ameryki, ale tym razem Północnej. W regionie tym o pierwsze punkty postarają się 100 Thieves i Cloud9, które przedwczoraj niespodziewanie musiały uznać wyższość niżej notowanych od siebie rywali. Rywalami tymi były Gen.G Esports oraz Triumph, które w piątek zmierzą się ze sobą. Jeśli zaś chodzi o 100T i C9, to zdecydowanie trudniejsza przeprawa czeka tych pierwszych. Popularni Złodzieje zagrają z Evil Geniuses, z kolei podopieczni organizacji Jacka Etienne'a podejmą nieposiadające wsparcia żadnej organizacji Orgless.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

24 kwietnia

Europa

15:00 Copenhagen Flames vs c0ntact Gaming BO3
15:00 mousesports vs Movistar Riders BO3
18:30 Dignitas vs Ninjas in Pyjamas BO3

Ameryka Południowa

18:30 Isurus vs BOOM Esports BO3
18:30 RED Canids vs Imperial e-Sports BO3

Ameryka Północna

22:00 Evil Geniuses vs 100 Thieves BO3
22:00 Gen.G Esports vs Triumph BO3
22:00 Orgless vs Cloud9 BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat ESL One Road to Rio zapraszamy do naszych relacji dla dywizji europejskiej oraz północnoamerykańskiej, do których przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.