Illuminar wzmacnia dywizję TFT – trzeci zawodnik na pokładzie

Wczoraj Illuminar Gaming poinformowało o zmianach w swojej dywizji League of Legends, prezentując Jakuba „Bezuma” Iwanickiego jako trenera głównego zespołu. Dzisiaj natomiast polska organizacja uraczyła fanów Teamfight Tactics i ogłosiła zakontraktowanie kolejnego zawodnika. I to nie byle kogo, bo kolejnego gracza z kręgu Pretendenta – Alana „Vicera” Mikołajczyka.

17-latek znajduje się obecnie w gronie pięćdziesięciu najlepszych graczy na serwerze EU West i zajmuje obecnie najwyższą lokatę spośród innych członków dywizji TFT w Illuminar. Jego obecność w szerokiej czołówce tego serwera nie jest jednak bynajmniej dziełem przypadku – również w poprzednich sezonach był jednym z Pretendentów. Oprócz walki w kolejce rankingowej, Vicer wziął udział również w Teamfight Tactics CUP by Wedel Up! i dzięki sukcesowi w drugich otwartych kwalifikacjach zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinałach turnieju, gdzie wystąpi już jako reprezentant iHG.

CZYTAJ TEŻ:
Riot ujawnia kolejną galaktykę w TFT. Treasure Trove już w patchu 10.9

Celem dywizji Illuminar nie jest jednak sukces tylko na polskiej scenie, tym bardziej że Riot Games ogłosiło plany dotyczące pierwszego globalnego turnieju w swojego autobattlera – Teamfight Tactics: Galaxies Championship. Na chwilę obecną nie znamy wielu informacji dotyczących tych zawodów, ale pewne jest, że zobaczymy na nim szesnastu najlepszych graczy z całego świata. Wśród nich będzie trzech reprezentantów regionu Europy, Wspólnoty Niepodległych Państw oraz Bliskiego Wschodu. Więcej o tym turnieju przeczytacie pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nie ma mocnych na T1! Faker i spółka po raz kolejny mistrzami LCK!

T1 po raz kolejny króluje w LCK. Drużyna Lee "Fakera" Sang-hyeoka powtórzyła swój zeszłoroczny sukces i obroniła tytuł mistrza Korei. Niestety, finało...