STS
Mystiques, EXCEL, LEC 2019 Summer Split W3
fot. Riot Games

Pechowy dzień polskich drużyn w EU Masters. AGO ROGUE i K1ck przegrywają swoje mecze

Ostatnia kolejka pierwszej rundy fazy grupowej EU Masters miała rozwiać wątpliwości – zespoły do tej pory wygrywające miały oddzielić się od reszty stawki, a outsiderzy zapisać nisko pod kreską. Niestety, dzisiejsza weryfikacja była dla polskich zespołów bardzo brutalna – zarówno AGO ROGUE, jak i K1ck eSports Club przegrały swoje mecze. Na otarcie łez pozostały nam […]

Ostatnia kolejka pierwszej rundy fazy grupowej EU Masters miała rozwiać wątpliwości – zespoły do tej pory wygrywające miały oddzielić się od reszty stawki, a outsiderzy zapisać nisko pod kreską. Niestety, dzisiejsza weryfikacja była dla polskich zespołów bardzo brutalna – zarówno AGO ROGUE, jak i K1ck eSports Club przegrały swoje mecze. Na otarcie łez pozostały nam zwycięstwa Polaków występujących w zagranicznych drużynach.

W meczu otwierającym dzisiejszą serię spotkań drużyna Wojeciecha „Tabasko” Kruzy, YDN Gamers, zdobyła swoje pierwsze punkty. Dzięki dobrej grze polskiego dżunglera mistrzowie Włoch już od pierwszych minut zdominowali BT Excel, a raz zdobytego prowadzenia nie oddali do końca meczu. Choć zwycięstwo Kruzy z pewnością poprawiło humory wielu polskim kibicom, to nie można zapominać, że sytuacja YDN w grupie wciąż nie jest najlepsza. Z bilansem 1-2 ekipa Tabasko plasuje się na trzeciej lokacie i o drugie miejsce premiowane awansem w najbliższych kolejkach powalczy z niemieckim GamerLegion, który uległ dziś GamersOrigin.

CZYTAJ TEŻ:
Nie ma mocnych na T1! Faker i spółka po raz kolejny mistrzami LCK!

Ponownie na Summoner’s Rift Polacy wkroczyli dopiero o 21:00. Wicemistrzowie Ultraligi, K1ck, zmierzyli się z Schalke 04 Evolution. Mimo dobrego początku niemiecka formacja okazała się być dzisiaj lepsza i K1ck zanotowało swoją pierwszą porażkę w fazie grupowej EU Masters. Potknięcie K1ck spowodowało delikatne roszady w tabeli grupy C, w której aż trzy zespoły mogą pochwalić się bilansem 2-1. Ostatnie mecze pokazały, że poziom grupy jest bardzo wyrównany i niewykluczone, że losy awansu będą wisiały na włosku aż do finalnego meczu w tej grupie.

Ostatnim dzisiejszym meczem z udziałem Polaków było starcie AGO Rogue z Vodafone Giants. Był to nieomal bratobójczy pojedynek, bo w składzie Gigantów gra Robert „Erdote” Nowak. Po niezwykle zaciętym starciu gracze AGO ROGUE ponieśli drugą porażkę z rzędu, która jeszcze bardziej skomplikowała ich sytuację w tabeli. Na chwilę obecną zajmują oni trzecie miejsce, a przed nimi znajdują się ekipy LDLC OL oraz Vodafone Giants. Podopieczni Alexeya „Sharkza” Tarandy będą musieli dobrze przepracować okres przerwy przed rundą rewanżową, bo jeżeli AGO nie poprawi swojej gry, to może odpaść już na etapie fazy grupowej.

Oto wyniki wszystkich dzisiejszych spotkań:

25 kwietnia
18:00 YDN Gamers 1:0 BT Excel BO1
19:00 GamerLegion 0:1 GamersOrigin BO1
20:00 Team Singularity 0:1 Movistar Riders BO1
21:00 K1ck Neosurf 0:1 FC Schalke 04 Evolution BO1
22:00 Vodafone Giants 1:0 AGO ROGUE BO1
23:00 Defusekids 0:1 LDLC OL BO1

Runda rewanżowa będzie dla polskich ekip prawdziwym egzaminem, po którym nie będzie poprawek. Doświadczenie wyniesione z pierwszych trzech meczów musi zaprocentować, bo awans K1ck i AGO do fazy play-off wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących European Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kapitan damie zadecydował. Kadra Polski na turniej wirtualnych klubów skompletowana

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na IsoNations Cup. Kapitan rodzimej drużyny i reprezentant AS Roma Esports, Damian "damie" Augustyniak, przedsta...