W minionych dniach było gorąco zarówno na scenie Counter-Strike'a: Global Offensive, jak i League of Legends. Internet zdominował między innymi wyciek kodu źródłowego pierwszej wymienionej gry oraz Team Fortress 2. W LoL-u zakończyły się natomiast mistrzostwa w Korei i poznaliśmy decyzję odnośnie organizacji Mid-Season Invitational. Oto najważniejsze wydarzenia ubiegłego tygodnia.

Wyciekł kod źródłowy CS:GO i TF 2

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się o wycieku kodu źródłowego Counter-Strike'a: Global Offensive i Team Fortress 2. Pochodził on prawdopodobnie z 2017 roku, a sporo osób po jego przeanalizowaniu odradzało grę w ww. gry. Valve postanowiło jednak uspokoić graczy i zdementowali plotki o zagrożeniach bezpieczeństwa i zdradzili też, że prawdopodobnie po raz pierwszy kod został opublikowany w sieci w 2018 roku.

https://cybersport.pl/251994/wyciekl-kod-zrodlowy-csgo-i-team-fortress-2/

x-kom AGO zapowiada drugą drużynę CS:GO

Włodarze x-kom AGO zapowiedzieli projekt NEST, w skład którego wchodzić będzie druga drużyna CS:GO. Wśród zawodników ją reprezentujących znajdą się m.in. Patryk „sidney” Korab oraz Eryk „leman” Kocęba. Projekt ma pomóc w samodoskonaleniu się młodych talentów i będzie dobrym zapleczem w przypadku potencjalnych modyfikacji w pierwszym składzie.

https://cybersport.pl/252203/drugi-zespol-csgo-zamiast-dziesiecioosobowego-skladu-ago-zapowiada-projekt-nest/

Znamy wszystkich uczestników ESL Mistrzostw Polski

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy wszystkich uczestników ESL Mistrzostw Polski. Część z nich jak x-kom AGO, Illuminar Gaming czy Wisła All in! otrzymały bezpośrednie zaproszenia, reszta zaś musiała zmierzyć się w zamkniętych eliminacjach. Z nich awansowały tylko dwie drużyny – Izako Boars oraz Łomża 0,0% Cyberwolves, której zawodnicy pokonali BARTOSZÓW w finale dolnej drabinki kwalifikacji.

https://cybersport.pl/252280/znamy-wszystkich-uczestnikow-esl-mistrzostw-polski-cyberwolves-z-awansem/

Jamppi dołącza do ENCE

ENCE zdecydowało się wzorem Astralis stworzyć sześcioosobowy skład, w którym znalazło się miejsce dla Eliasa „Jamppiego” Olkkonena. W zatrudnieniu 18-latka nie przeszkodził nawet jego VAC ban. Organizacja wspiera swojego nowego gracza w dążeniach do zmiany decyzji Valve. Jamppi już wkrótce pojawi się w pierwszym składzie, gdzie zastąpi Samiego „xseveNa” Laasanena.

https://cybersport.pl/251852/transfer-mimo-vac-bana-jamppi-nowym-zawodnikiem-ence/

Riot rezygnuje z organizacji MSI

Ze względu na pandemię koronawirusa Riot Games zdecydowało o odwołaniu tegorocznej edycji Mid-Season Invitational. Oznacza to, że drużyny z różnych regionów zmierzą się ze sobą dopiero podczas jubileuszowej 10. edycji Worldsów. Twórcy League of Legends poinformowali też, że po raz pierwszy z Europy i z Chin na Mistrzostwa Świata pojadą aż cztery zespoły.

https://cybersport.pl/252145/riot-zabiera-glos-w-sprawie-tegorocznych-msi-oraz-worlds/

Nieograniczona komunikacja z trenerami podczas ESL One Road to Rio

Valve po konsultacjach z ESL oraz Counter-Strike Professional Players’ Association przeprowadziło głosowanie, w wyniku którego zezwolono na nieograniczoną komunikację z trenerami podczas ESL One Road to Rio. Przypomnijmy, że w 2016 roku spółka Gabe'a Newella zablokowała tę możliwość, co spotkało się z niezadowoleniem graczy.

https://cybersport.pl/251918/wraca-nieograniczona-komunikacja-trenerow-z-graczami-csgo-przynajmniej-podczas-esl-one-road-to-rio/

Zapowiedziano BLAST Rising

BLAST nawiązało współpracę z polskim FantasyExpo i poinformowało o utworzeniu wspólnego projektu o nazwie BLAST Rising. Będą to zawody przygotowane z myślą o zespołach, które w rankingu HLTV zajmują dalsze lokaty i nie mają okazji do walki z czołówką. W turnieju weźmie udział 16 ekip, a jego pula nagród wyniesie 30 tysięcy dolarów.

https://cybersport.pl/252182/blast-i-fantasyexpo-zapowiadaja-onlineowy-turniej-blast-rising/

T1 po raz kolejny wygrywa LCK

T1 kolejny raz obroniło swój tytuł w finale League of Legends Champions Korea. Przeciwnicy ekipy Lee „Fakera” Sang-hyeoka nie zdołali wygrać ani jednej potyczki, co nie zadowoliło części kibiców. Mimo zwycięstwa można odczuwać jednak nutkę niedosytu, gdyż aż do Worldsów wyniki mistrzów Korei nie zostaną zweryfikowane na arenie międzynarodowej.

https://cybersport.pl/252296/nie-ma-mocnych-na-t1-faker-i-spolka-po-raz-kolejny-mistrzami-lck/

Doublelift ponownie botlanerem TSM-u

Głośny powrót Yillianga „Doublelifta” Penga do TSM-u został potwierdzony. Botlaner po pięciu splitach w barwach Teamu Liquid powróci do swojej starej drużyny, która obecnie szuka nowego domu dla Kaspera "Kobbe" Kobberupa. Doublelift zamierza pomóc nowej ekipie ponownie odnieść sukces na arenie międzynarodowej.

https://cybersport.pl/252399/powrot-na-stare-smieci-doublelift-ponownie-botlanerem-tsm-u/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.