STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

kassad opuszcza 100 Thieves

Z obozu 100 Thieves dopłynęły dziś do nas niespodziewane wieści. Swoją współpracę z amerykańską organizacją zakończył bowiem Aleksandar „kassad” Trifunović, który od momentu jej powrotu na scenę Counter-Strike’a: Global Offensive pełnił rolę szkoleniowca dywizji dedykowanej właśnie grze Valve. – Po długich rozmowach postanowiliśmy wspólnie rozstać się z naszym trenerem CS:GO, kassadem. Doceniamy jego wieloletnią pracę wykonaną z tym […]

Z obozu 100 Thieves dopłynęły dziś do nas niespodziewane wieści. Swoją współpracę z amerykańską organizacją zakończył bowiem Aleksandar „kassad” Trifunović, który od momentu jej powrotu na scenę Counter-Strike’a: Global Offensive pełnił rolę szkoleniowca dywizji dedykowanej właśnie grze Valve.

Po długich rozmowach postanowiliśmy wspólnie rozstać się z naszym trenerem CS:GO, kassadem. Doceniamy jego wieloletnią pracę wykonaną z tym składem i życzymy mu powodzenia w jego przyszłych przedsięwzięciach – napisano w lakonicznym komunikacie, który pojawił się w mediach społecznościowych. Pożegnanie to, jak zostało wspomniane, jest zaskakujące, tym bardziej że byli już podopieczni Serba walczą obecnie w ramach ESL One Road to Rio i dziś o 22:00 wieczorem polskiego czasu rozegrają kolejny mecz, tym razem mierząc się z Triumph.

Wiem, że to mogło być zaskakujące, ale prawda jest taka, że już od jakiegoś czasu rozmijaliśmy się w pewnych kwestiach – przyznał ex-trener 100 Thieves. – Osobiście byłem niezadowolony z naszego progresu oraz tego, że od końcówki poprzedniego poziomu staliśmy na tym samym poziomie. Największa różnica zdań dotyczyła tego, jak podejść i, co ważniejsze, jak rozwiązać problemy, z którymi się zmagaliśmy. Nie ma między nami żadnych niesnasek, po prostu dotarliśmy do końca naszej wspólnej wizji na ten zespół. Czasami tak się dzieje i nic w tym złego. Pod pewnymi względami jest to oczywiście do kitu, ale to najlepsza droga, by pójść naprzód – dodał.

Trifunović współpracę z zespołem zaczął jeszcze w styczniu 2017 roku, chociaż w drugiej połowie 2018 roku zaliczył pięciomiesięczną przerwę na pracę w Valiance & Co. Pod jego wodzą Renegades, a potem 100 Thieves wystąpiło na trzech Majorach – podczas ostatniego z nich, jesienią ubiegłego roku w Berlinie, zajęło nawet miejsce w najlepszej czwórce. Ponadto zespół kassada triumfował także w drugiej edycji StarLadder i-League Invitational oraz zdobył wicemistrzostwo Intel Extreme Masters Beijing 2019.

W tej sytuacji skład 100 Thieves prezentuje się następująco:

  • Aaron „AZR” Ward
  • Justin „jks” Savage
  • Joakim „jkaem” Myrbostad
  • Jay „Liazz” Tregillgas
  • Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

pasha i byali znów w jednej drużynie? Byli gracze VP zagrają razem w turnieju VALORANTA

Parę dni temu było nam dane raz jeszcze zobaczyć Pawła "byali'ego" Bielińskiego oraz Jarosława "pashęBicepsa" Jarząbkowskiego w jednej drużynie. Trium...