STS
Huni, Dignitas, LCS 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Koniec przygody Huniego w Dignitas?

Wygląda na to, że wspólny epizod Dignitas i Heo „Huniego” Seung-hoona dobiegł końca. Koreański toplaner miał reprezentować barwy amerykańskiej organizacji łącznie przez dwa lata, ale według oficjalnej bazy danych kontraktów od Riot Game nie jest już zawodnikiem DIG. Próżno go szukać nie tylko w rubrykach nie tylko poświęconych Dignitas, lecz jakichkolwiek innych zawartych w owej bazie. Choć sama […]

Wygląda na to, że wspólny epizod Dignitas i Heo „Huniego” Seung-hoona dobiegł końca. Koreański toplaner miał reprezentować barwy amerykańskiej organizacji łącznie przez dwa lata, ale według oficjalnej bazy danych kontraktów od Riot Game nie jest już zawodnikiem DIG. Próżno go szukać nie tylko w rubrykach nie tylko poświęconych Dignitas, lecz jakichkolwiek innych zawartych w owej bazie.

Choć sama organizacja póki co nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej sprawie, to na początku kwietnia ogłosiła, że pozwoliła swojemu dotychczasowemu toplanerowi na zmianę drużyny przed startem letniego splitu. Była więc gotowa do rozstania z Hunim, a po usunięciu go z bazy możemy być niemal pewni, że Koreańczyk w Summer Split barw Dignitas reprezentować już nie będzie.

CZYTAJ TEŻ:
Jankos i spółka zainaugurują letni split LEC

Mówiąc o umowie Huniego z Dignitas nie można przejść obojętnie wobec kwoty, na jaką rzekomo opiewała. Według informacji, do których dotarł ESPN Esports, kontrakt między DIG miało zapłacić 22-latkowi 2,3 miliona dolarów, co jest – nawet jak na północnoamerykańskie standardy – sumą niemałą, mówiąc delikatnie. Jednak jak poinformował dyrektor generalny Dignitas na Twitterze, raport amerykańskiego serwisu nie jest zgodny z prawdą – kwota, jaką miał otrzymać Heo Seung-hoon nie była gwarantowana w momencie podpisania kontraktu.

Huni nie jest jedynym zawodnikiem, który najprawdopodobniej już rozstał się z Dignitas. Kilka dni temu z bazy danych kontraktów usunięto dżunglera formacji, Jonathan „Griga” Armao. Pozostali zawodnicy, w tym Henrik „Froggen” Hansen, Zaqueri „aphromoo” Black, czy Tanner „Damonte” Damonte wciąż znajdują się w tej bazie, lecz biorąc pod uwagę brak jasności w przekazie od Dignitas niewykluczone, że nie będą to jedyne zmiany, jakie czekają ten zespół.

Na ten moment tak prezentuje się skład Dignitas (z bazy danych kontraktów):

  • Henrik „Froggen” Hansen (midlaner)
  • Johnson „Johnsun” Nguyen (botlaner)
  • Zaqueri „aphromoo” Black (wspierający)
  • Thomas „Thinkcard” Slotkin (trener)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All in! Games Kraków

Wisła All in! rozpoczyna 34. sezon ESEA MDL od porażki

Ruszył 34. sezon ESEA Mountain Dew League. Już podczas pierwszego dnia zmagań mogliśmy zobaczyć w akcji naszych rodaków – Wisła All in! Games Kraków p...