STS
fot. ESL/Adam Łakomy

CLEANTmix pewnie inkasuje komplet punktów w ESL Mistrzostwach Polski

CLEANTmix na początek przygody w swoim drugim sezonie w ESL Mistrzostwach Polski dwukrotnie pokonał debiutującą w rozgrywkach Łomżę 0,0% Cyberwolves. Najmłodszy skład w stawce zbliżył się do rywali tylko na Inferno, przegrywając wcześniej dość wyraźnie na Mirage’u.

CLEANTmix 16 : 8 Łomża 0,0% Cyberwolves

(1. tydzień ESL Mistrzostw Polski)
16 9 Mirage 6 8
7 2

Lepsze wejście w ten pojedynek zaliczyło Cyberwolves, które zgarnęło trzy premierowe rundy i już na tak wczesnym etapie spotkania zbudowało przewagę. Ale z niej nie cieszyło się zbyt długo, bo przeciwnicy szybko znaleźli receptę na ataki drużyny sponsorowanej przez producenta piwa. Końcówka pierwszej połowy była za to dość wyrównana, a acem popisał się nawet Gabriel „gab” Jaroszuk, lecz ostatecznie to CLEANTmix z zapasem trzech oczek udał się na przerwę. I o ile jeszcze niedługo po wznowieniu gry Wilki podjęły równorzędną walkę, to w miarę upływu czasu zaczęliśmy oglądać dominację ćwierćfinalistów ubiegłej edycji ESL MP. Do końca rywalizacji na Mirage’u taki obraz się nie zmienił, wobec czego Konrad „koyot” Hadała i kompani sięgnęli po pewną wygraną.

Łomża 0,0% Cyberwolves 12 : 16 CLEANTmix

(1. tydzień ESL Mistrzostw Polski)
12 4 Inferno 11 16
8 5

Po kilkunastu minutach odpoczynku obie formacje zameldowały się na Inferno, gdzie od startu warunki dyktował CLEANTmix. Jedna z rewelacji jesiennego sezonu krajowego czempionatu świetnie czuła się w defensywie, z rzadka dopuszczając rywala do zajęcia bombsite’ów. W efekcie tego zaczęło nawet pachnieć pogromem, bo tablica wskazywała już 8:1 na korzyść Tomka „exhiego” Tuszko i kompanów. Zresztą do finiszu pierwszej części meczu niewiele się zmieniło i na tym etapie obie ekipy dzieliło w dalszym ciągu aż siedem oczek. Na domiar złego dla debiutującego w ESL MP składu, ten na własne życzenie przegrał też pistoletówkę, co bardzo skomplikowało sprawę. Nie przekreśliło jednak całkowicie szans Cyberwolves, zwłaszcza że mniej doświadczona drużyna zaczęła nabierać rozpędu po wygraniu kilku kolejnych rund. Ostatnie słowo należało jednak do CLEANTmix, który drugi raz tego dnia cieszył się z wygranej.


To nie koniec emocji na dziś. Jeszcze tego wieczoru czeka nas dwumecz pomiędzy Izako Boars a Actiną PACT. Transmisja ze wszystkich gier dostępna będzie na kanale ESL Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Huni, Dignitas, LCS 2020 Spring Split

Koniec przygody Huniego w Dignitas?

Wygląda na to, że wspólny epizod Dignitas i Heo "Huniego" Seung-hoona dobiegł końca. Koreański toplaner miał reprezentować barwy amerykańskiej organiz...