Przed startem meczów rewanżowych sytuacja K1ck eSports Clubu w grupie była nieco lepsza niż AGO ROGUE, a ponieważ ekipa Pawła "Woolite'a" Pruskiego zdołała wywalczyć awans kilka dni temu, tego samego mogliśmy oczekiwać od wicemistrzów Ultraligi. Podopieczni Pawła "delorda" Szabli nie zawiedli w spotkaniach rewanżowych i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy, choć z pewnością nie była to łatwa droga.

Jako pierwsze formę Polaków sprawdziło MRS. W poprzednim starciu obu tych drużyn górą byli reprezentanci Ultraligi, ale tym razem lepsi okazali się wicemistrzowie Hiszpanii. Co prawda w tym momencie od eliminacji naszych rodaków było jeszcze daleko, ale zmniejszyło to szanse na awans, a do tego przekreśliło możliwość zgarnięcia pierwszej lokaty bez przymusu gry w tie-breaku. Po wygranej akademii Schalke 04 w meczu z Movistar sytuacja skomplikowała się o tyle, że niezależnie od meczu K1ck z Singularity Polacy musieli albo liczyć na porażkę w MRS z ekipą z Danii, albo sami pokonać S04E, aby mieć zagwarantowany awans bez dogrywki.

CZYTAJ TEŻ:
Czas ukoronować nowego mistrza LPL. Finałowe starcie JD z Top Esports już jutro!

Na szczęście po wygranej z SNG Marcin "iBo" Lebuda i kompani zdołali pokonać również FC Schalke 04 Evolution po niezwykle emocjonującym starciu. Praktycznie przez cały mecz trudno było wskazać ostatecznego zwycięzcę, tym bardziej widząc wyrównane walki drużynowe czy kradzież Barona w wykonaniu Lukasa "Luroxa" Thomy. Ostatecznie jednak to K1ck przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę w 37. minucie, najpierw rozprawiając się z Nashorem, a następnie eliminując czwórkę rywali.

W tym momencie awans Polaków był już w zasadzie pewny – do tego wystarczyło wybicie 12 minuty i 36 sekundy w meczu MRS z Singularity albo zwycięstwo tej drugiej formacji. Choć wygrało Movistar Riders, to nie wystarczająco szybko, aby zapewnić sobie najlepsze rozstawienie w tie-breaku. To oznacza, że w pierwszym meczu dogrywki MRS i akademia Schalke 04 zmierzą się ze sobą o samo wydostanie się z grupy, a zwycięzca tego starcia podejmie K1ck w walce o pierwsze miejsce i lepsze rozstawienie w drabince play-offów. Te mecze odbędą się w niedzielę, ale na szczegółowy harmonogram będziemy musieli poczekać.

Wyniki dzisiejszych meczów grupy C European Masters:

1 maja
18:00 Team Singularity 0:1 FC Schalke 04 Evolution BO1
19:00 K1ck eSports Club 0:1 Movistar Riders BO1
20:00 FC Schalke 04 Evolution 1:0 Movistar Riders BO1
21:00 K1ck eSports Club 1:0 Team Singularity BO1
22:00 FC Schalke 04 Evolution 0:1 K1ck eSports Club BO1
23:00 Movistar Riders 1:0 Team Singularity BO1

Przed nami jeszcze jeden dzień fazy grupowej European Masters – poza dogrywkami – ale w nim nie zobaczymy już Polaków. Mimo to warto mieć na uwadze sytuację w grupie D, bo niewykluczone, że to właśnie drużyny z tego zbioru będą rywalami naszych rodaków w ćwierćfinałach. A sytuacja w tej grupie jest podobna do tego, z czym musiał mierzyć się K1ck – bilansem 2-1 jak na razie legitymują się Energypot Wizards, Fnatic Rising oraz mousesports. O włos od eliminacji jest eSuba, ale dopóki nie przegra kolejnego meczu, ma jeszcze szansę na awans. Po więcej informacji dotyczących European Masters zapraszamy do naszej relacji tekstowej: