fot. twitter.com/agorogue

Ostatni dzień fazy grupowej EU Masters. AGO ROGUE i K1ck walczą o awans z pierwszego miejsca

Faza grupowa głównego turnieju EU Masters wielkimi krokami zbliża się do końca. Wczoraj poznaliśmy ostateczny kształt grup A i D, a dziś zobaczymy, jak ułoży się sytuacja w grupach C i D. A w nich AGO ROGUE i K1ck eSports Club będą walczyć w potrójnych tie-breakach o pierwsze lokaty i rozstawienie w play-offach.

Najważniejsze jest jednak to, że oba zespoły już od pewnego czasu mają zapewniony awans do fazy pucharowej. Zarówno AGO jak i K1ck mogły pochwalić się najkrótszym czasem rozgrywania zwyciężonych gier w swoich grupach, dzięki czemu zyskały lepszą pozycję wyjściową podczas potrójnego tie-breaka. Żeby zająć pierwsze miejsca, będą musiały pokonać zwycięzców poprzednich spotkań – w grupie B będzie to Movistar Riders lub FC Schalke 04 Evolution, a w grupie C Vodafone Giants, bądź LDLC.

CZYTAJ TEŻ:
Batalia godna finału – JDG zostaje nowym mistrzem LPL

Jak na razie potencjalnymi przeciwnikami polskich drużyn w fazie play-off są Fnatic Rising, BT Excel, GamersOrigin i mousesports. Najlepiej z tej czwórki do tej pory prezentowało się mouz, które w fazie grupowej przegrało tylko jedno spotkanie. W składzie niemieckiej organizacji znajdziemy kilka naprawdę głośnych nazwisk – Jesper „Jeskla” Klarin Strömberg, Adam „LIDER” Ilyasov czy Hampus „promisq” Abrahamsson. Na papierze groźnym rywalem może być też GamersOrigin, które zdominowało grupę A. Duża w tym zasługa Loica „toucouille’a” Dubois, który do tej pory pokazywał się z naprawdę dobrej strony. Mniejszym zagrożeniem dla AGO i K1ck wydają się za to brytyjskie organizacje, które, choć ostatecznie awansowały ze swoich grup, grają nieco poniżej oczekiwań.

Harmonogram dzisiejszych meczów EU Masters:

3 maja
18:00 LDLC vs Vodafone Giants BO1
19:00 AGO ROGUE vs LDLC/Vodafone Giants BO1
20:00 FC Schalke Evolution 04 vs Movistar Riders BO1
21:00 K1ck eSports Club vs Schalke/Movistar Riders BO1

Ostatnie grupowe mecze polskich drużyn w EU Masters będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Transmisja rozpocznie się około 17:45, a pierwszy mecz – kwadrans później. Po więcej informacji dotyczących EU Masters 2020 Spring zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy stają do walki w Dreamhack PUBG Showdown i PUBG Continental Series

Przed europejską sceną PlayerUnknown's Battlegrounds czas wytężonej pracy. Oto bowiem startuje faza grupowa Dreamhack PUBG Spring Showdown oraz kwalif...