Kolejny dzień ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zwieńczył podział punktów. Wisła All in! Games Kraków po pokonaniu AVEZ Esport na Nuke'u poległa na Trainie, wobec czego obie formacje zyskały po trzy punkty do tabeli. To szczególnie ważna informacja dla drugiej ze wspomnianych ekip, bo ta opuściła tym samym strefę spadkową.

Wisła All in! Games 16 : 11 AVEZ Esport

(3. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 10 Nuke 5 11
6 6

Choć Wiślakom przyszło rozpocząć mecz po uchodzącej za trudniejszą stronie atakującej, to ci dość szybko zgromadzili cztery oczka zapasu. W kolejnych minutach odpowiedziało wprawdzie AVEZ, ale nie była to odpowiedź, która zwaliłaby Białą Gwiazdę z kolan. Dalej to reprezentanci krakowskiego klubu sportowego prowadzili grę i koniec końców po pierwszej połowie legitymowali się dwukrotnie lepszym wynikiem od rywali. Do tego doszedł jeszcze udany start w roli antyterrorystów i nagle sytuacja AVEZ stała się nie do pozazdroszczenia. Niemniej po okresie marazmu Ośmiornice wreszcie pokazały nieco lepszej gry i zdobyły nawet pięć punktów z rzędu. To jednak na dobrze dysponowaną Wisłę było za mało i wkrótce to Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i partnerzy zgarnęli triumf.

AVEZ Esport 16 : 6 Wisła All in! Games

(3. kolejka ESL Mistrzostw Polski)
16 10 Train 5 6
6 1

Start na Trainie znów należał do formacji z Krakowa. Biała Gwiazda wygrała trzy otwierające rundy, czym znów zapewniła sobie solidne wejście w mecz. Tym razem jednak AVEZ potrafiło się szybko odgryźć i to do tego stopnia, że po raz pierwszy tego dnia wyszło na prowadzenie. Ba, nie oddało go już do końca pierwszej połowy, kiedy to tablica wskazywała wynik 10:5 na korzyść uczestnika lanowych kwalifikacji do FLASHPOINTA. Dodatkowo gracze Jędrzeja "bogdana" Rokity mieli przed sobą grę w defensywie, co sprawiało, że znajdowali się w bardzo komfortowej sytuacji. Potwierdzał to też dalszy przebieg meczu – na serwerze nadal rządziły Ośmiornice, a kryzys krakowian jedynie się pogłębiał. I tak zostało już do końca, bo niewiele później AVEZ przypieczętowało wyraźne zwycięstwo.

Kolejne starcia w ramach ESL MP już jutro od 18:30. Transmisja ze wszystkich gier dostępna jest na kanale ESL Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.