Identyczny bilans gier i tyle samo wygranych rund – śmiało możemy powiedzieć, że Actina PACT oraz Illuminar Gaming w ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2020 w CS:GO na razie idą łeb w łeb. Po trzech kolejkach meczowych obie drużyny wypracowały sobie cztery punkty przewagi nad resztą stawki, a już dziś mogą powiększyć swą zaliczkę do jeszcze pokaźniejszych rozmiarów. Liderzy nie mają jednak co liczyć na to, iż ich rywale poddadzą się jeszcze w szatni – i AVEZ Esport, i Izako Boars mają wszakże coś do udowodnienia.

Środowe zmagania w krajowym czempionacie otworzy batalia Ośmiornic z podopiecznymi Vincenta „VinSa” Jozefiaka. Opierając się jedynie na najnowszych danych, należy stwierdzić, iż to PACT powinien czuć się pewniej przed wejściem na serwer. Dawid "lunAtic" Cieślak i jego kompani wczoraj roznieśli przecież w pył CLEANTmix, a w tym sezonie okazali się już lepsi chociażby od iHG. AVEZ z kolei w ostatnich tygodniach prezentuje dość nierówną formę, której efektem są bolesne wpadki. Na korzyść graczy Jędrzeja "bogdana" Rokity nie przemawia także wtorkowy występ w Home Sweet Home, gdzie targane problemami technicznymi Ośmiornice przegrały oba swe spotkania.

Międzynarodowe rozgrywki na razie nie zajmują za to czasu zawodnikom Illuminar oraz Izako Boars. Te formacje obecnie raczej skupiają się na ESL MP i trzeba powiedzieć, że manewr ten wyjątkowo dobrze sprawdza się w obozie obrońców tytułów. Po nieudanym dwumeczu z PACT na inaugurację sezonu Mikołaj "mouz" Karolewski i spółka wrzucili w końcu wyższy bieg, wygrywając wszystkie cztery kolejne starcia, w tym także te hitowe przeciwko x-kom AGO. Jeśli chodzi natomiast o Dziki, to zespół ten nie był jeszcze w stanie zainkasować kompletu punktów, dzieląc się zdobytym dorobkiem m.in. z Wisłą All in! Games Kraków oraz Łomżą 0,0% Cyberwolves.

6 maja
18:30 Actina PACT vs AVEZ Esport Nuke
19:30 AVEZ Esport vs Actina PACT Dust2
20:30 Izako Boars vs Illuminar Gaming Nuke
21:30 Illuminar Gaming vs Izako Boars Vertigo

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.