fot. ESL/Adam Łakomy

AGO po zaciekłej walce dwukrotnie ogrywa CLEANTmix

Reprezentanci x-komu AGO z kolejnymi dwoma triumfami w ESL Mistrzostwach Polski. Jastrzębie po wielu zaciekłych akcjach zdołali poradzić sobie z CLEANTmix, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji. Warto też wspomnieć, że przegrani nie występowali w podstawowym składzie. W dzisiejszym pojedynku Mateusz „m4tthi” Szambelan zajął miejsce Alana „mepsoNa” Ciszewskiego.

x-kom AGO 16 : 10 CLEANTmix

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. kolejka)
16 8 Train 7 10
8 3

Pierwsza pistoletówka podczas pojedynku na Trainie została wygrana przez CLEANTmix. Reprezentanci x-kom AGO zdołali zdobyć jednak force’a, a następnie wygrać jeszcze dwie rundy. Konrad „koyot” Hadała wraz z kolegami zyskali jeszcze jedno oczko, lecz Jastrzębie potem znowu zaczęły szybko punktować. Po znakomitej akcji Macieja „f1ka” Miklasa w ósmej rundzie, kiedy ustrzelił on aż czwórkę przeciwników, CLEANTmix rozpoczął comeback. Bardzo szybko doprowadził do remisu 6:6, a później wyszedł na minimalne prowadzenie. Mimo to AGO lepiej poradziło sobie pod koniec połowy i wygrało dzięki temu 8:7.

Po zamianie stron podopieczni Mikołaja „miNiroxa” Michałkówa ruszyli z kopyta. Ich zapędy na dominację zostały jednak szybko schłodzone, gdyż CLEANTmix grając z karabinami, ponownie był o włos od wyrównania. Mimo obiecującej gry Dominika „frza” Barana i jego kolegów, Jastrzębie przejęły niebawem pałeczkę i tym razem bez strat domknęły mecz wynikiem 16:10.

CLEANTmix 12 : 16 x-kom AGO

(ESL Mistrzostwa Polski – 4. kolejka)
12 6 Dust2 9 16
6 7

Pierwsze rundy w potyczce na Duście2 były wyjątkowo zaciekłe. CLEANTmix ponownie rozpoczął mecz od triumfu w pistoletówce, a x-kom AGO znowu wygrało force’a. Niebawem obie ekipy zaczęły walczyć o każde oczko i żadna z nich przez długi czas nie potrafiła wyjść na stabilne prowadzenie. W końcu, gdy na tablicy pojawił się wynik 5:5, Jastrzębie wykorzystały słabą ekonomię przeciwników i znowu im uciekli. Do zamiany stron CLEANTmix zwyciężyło jeszcze zaledwie raz, lecz należy pamiętać, że gdyby AGO nie popełniło wielu błędów przez całą połowę, mogłoby osiągnąć dużo większą przewagę niż 9:6.

W drugiej części starcia Jastrzębie zaczęły się rozpędzać. Na ich konta wpadały praktycznie wszystkie rundy, a szanse ekipy frza na zwycięstwo malały z każdą minutą. Niebawem gracze CLEANTmix ponownie zatriumfowali, lecz nie pozwoliło to im na ponowne przejęcie pałeczki. Po kolejnej serii zwycięstw pogorszyła się jednak ekonomia x-komu AGO, przez co Dominik „GruBy” Świderski i spółka musieli grać z pistoletami. Mimo kolejnych triumfów CLEANTmixu, AGO domknęło mecz i ostatecznie wygrało 16:12.


Już za moment rozpocznie się kolejny mecz ESL MP. Łomża 0,0% Cyberwolves podejmie w nim Wisłę All in! Games Kraków. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższego baner. Znajdziecie w niej ostatnie ligowe wyniki, terminarz i listę uczestników.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kiedyś CS:GO, teraz już VALORANT. Były gracz Ninjas in Pyjamas zmienia dyscyplinę

W przeszłości dywizja CS:GO Ninjas in Pyjamas przez długi czas opierała się na jednym kwartecie graczy, podczas gdy piąty fotel w zespole stosunkowo c...

>