fot. Maxim "Gabe Follower" Poletaev

Niezależny twórca przeniósł Mirage’a na silnik Source 2. Zobacz efekty!

Gracze od dawna już czekają na moment, w którym ich ukochany Counter-Strike przeniesiony zostanie wreszcie na nowszą wersję silnika Source. Na razie są to tylko pobożne życzenia, co nie oznacza, że nie możemy sprawdzić „co by było gdyby”.

Na swoiste gdybanie porwał się rosyjski youtuber, Maxim „Gabe Follower” Poletaev, i wykorzystał on do tego wydane niedawno Half-Life: Alyx, które działa właśnie na Source 2. Jak sam wyjaśnił, używając odpowiednich narzędzi oraz skryptów przeportował on mapę Mirage wprost z CS:GO do najnowszej odsłony serii o Gordonie Freemanie. Warto jednak zaznaczyć, że w opublikowanym materiale wideo po arenie nie biegają terroryści i antyterroryści, a charakterystyczne dla Half-Life’a headcraby. Także wykorzystywane bronie zostały przeniesione wprost z HL: Alyx.

Niewykluczone, że to nieostatnia próba przeniesienia rzeczy znanych nam z Counter-Strike: Global Offensive na silnik Source 2. Jest zresztą bardzo prawdopodobne, że próby takie będą trwać do momentu, aż samo Valve uzna wreszcie za stosowne zafundować fanom legendarnego taktycznego FPS-a nowy engine.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siedmioosobowy skład w Astralis? Kolejny zawodnik łączony z organizacją

Wygląda na to, że nie tylko x-kom AGO wychodzi z założenia, iż od przybytku głowa nie boli. Według doniesień TV2.dk także Astralis zamierza bowiem roz...