STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 4-10 maja

W minionym tygodniu prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem w polskim esporcie był finał European Masters, w którym wzięli udział gracze K1ck eSports Club. Cały esportowy Twitter wspierał Polaków w dążeniu do triumfu, którego ostatecznie jednak nie było. W międzyczasie zakończyły się też rozgrywki Esport Tour Pro, a Valve kolejną aktualizacją wprowadziło duże zmiany do killfeeda w CS:GO. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich dni.

K1ck z drugim miejscem na EU Masters

Po finale European Masters możemy z pewnością poczuć lekki niedosyt. Zawodnicy K1ck eSports Club nie dość, że przegrali z LDLC OL, to jeszcze przegrali wyraźnie, gdyż 0:3. Dzień przed meczem rozpoczęło się jednak dopingowanie naszych rodaków, a praktycznie cały esportowy Twitter był wypełniony zdjęciami Łukasza „Pukiego Style’a” Zygmunciaka. W akcję zaangażowały się nawet takie marki jak T1, Team Liquid czy choćby G2 Esports.

K1ck out. Polacy przegrywają w finale European Masters

Actina PACT wygrywa Esport Tour Pro

Gracze Actiny PACT wygrali kolejny w ostatnich tygodniach turniej online. Podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka w wielkim finale Esport Tour Pro pokonali Pompa Team, dzięki czemu zgarnęli 20 tysięcy złotych. We wcześniejszych etapach zwycięzcy ograli też reprezentantów Illuminar Gaming, Izako Boars, CLEATmix czy AVEZ Esport.

Actina PACT wygrywa Esport Tour Pro!

Kolejna duża aktualizacja CS:GO

Valve w ubiegłym tygodniu wydało kolejną dużą aktualizację do Counter-Strike’a: Global Offensive. Firma Gabe’a Newella dodała między innymi arenę 1 vs 1 na Inferno oraz nowe ikony na killfeedzie, które będą informować o zabójstwie na ślepo, przez smoke’a czy ze snajperki bez przybliżania. Sporej liczby zmian doczekało się również Chlorine.

Aktualizacja CS:GO – nowe ikony w kill feedzie, sporo zmian na Chlorine

ESL One Cologne odbędzie się bez udziału publiczności

W kwietniu Angela Merkel wydała rozporządzenie wydłużające zakaz przeprowadzania imprez masowych do końca sierpnia. Niestety, pandemia dotknęła również ESL One Cologne, podczas którego mecze odbędą się na miejscu, jednak za zamkniętymi drzwiami. Fani będą mogli obserwować swoich idoli przez internet i za pomocą telewizji.

Katedra Counter-Strike’a będzie świeciła pustkami. ESL One Cologne bez udziału publiczności

BLAST zorganizuje turniej Doty 2

BLAST ponownie poszerza obszar swoich działań, czego dzieckiem jest nowy turniej w Dotę 2 – BLAST Bounty Hunt. Staną w nim do walki najlepsze europejskie zespoły, w tym między innymi Team Secret z Michałem „Nishą” Jankowskim w składzie. Ciekawy jest natomiast format imprezy, w którym drużyny otrzymają na start pewną sumę pieniędzy, a podczas wygranych będą przejmować część środków rywali.

BLAST z turniejem Doty 2. O nagrody powalczą m.in. Secret, Liquid oraz… widzowie

Av3k z utrzymaniem w Quake Pro League

Mimo że Maciej „Av3k” Krzykowski nie rozegrał w dziewiątej kolejce Quake Pro League żadnego meczu, zdołał dzięki pomocy innego zawodnika utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do samego końca nie był pewien, czy uniknie baraży, lecz ostatecznie zapewnił sobie awans do pierwszej rundy drabinki wygranych światowych finałów.

Av3k bezpieczny – Polak z utrzymaniem w Quake Pro League


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niezależny twórca przeniósł Mirage'a na silnik Source 2. Zobacz efekty!

Gracze od dawna już czekają na moment, w którym ich ukochany Counter-Strike przeniesiony zostanie wreszcie na nowszą wersję silnika Source. Na razie s...