fot. PEL Esports

TSM najlepszy podczas Dreamhack PUBG Showdown. Polacy z Elgiganten na dwunastym miejscu

Po tygodniu rywalizacji poznaliśmy triumfatora Dreamhack PUBG Showdown. Tym okazał się uważany od początku za faworyta TSM, mimo słabszych wyników osiągniętych podczas meczów fazy grupowej. Z nie najgorszej strony w turnieju pokazał się także polsko-litewski skład Elgiganten Gaming.

Podopieczni Martina „dohfOsa” Lundéna fazę grupową zakończyli dopiero na jedenastym miejscu, zapewniając sobie miejsce w finale podczas ostatniego dnia pierwszego etapu. Inauguracyjny dzień finałów nie był równie dobry dla europejskiego składu, który zajął w nim jedenaste miejsce. Ömer „Iroh” Çakıldeveli i jego koledzy zdominowali jednak finałowy dzień rywalizacji, wygrywając trzy z sześciu rozegranych wczoraj meczów. Dzięki temu w ostatecznym rozrachunku TSM zostawił za swoimi plecami takie zespoły jak Team Liquid, Tornado Energy czy Digital Athletics.

CZYTAJ TEŻ:
Polacy stają do walki w Dreamhack PUBG Showdown i PUBG Continental Series

Zespół prowadzony przez Pawła „ghostara” Smolińskiego rywalizację w turnieju rozpoczął od fazy grupowej dzięki bezpośredniemu zaproszeniu od organizatorów. Podczas tego etapu Polacy wspierani przez Laurynasa „Gaxy” Rudysa mieli kilka dobrych rezultatów, w tym zwycięstwo na jedynej rozegranej w poniedziałek rundzie na Sanhoku. Elgiganten nie był jednak w stanie utrzymać swojej formy, i do finału zakwalifikował się dopiero z szesnastego, ostatniego premiowanego awansem, miejsca. Ghostar i spółka pokazali się jednak z dobrej strony podczas sobotniej części finałów, w której ponownie wygrali mecz na Sanhoku oraz zajęli drugie miejsce na piątej mapie rozegranej tego dnia. Dzięki takim wynikom do drugiego dnia decydującej rywalizacji Polacy przystąpili na czwartym miejscu. Reprezentanci Elgiganten nie będą jednak dobrze wspominać niedzielnych meczów, podczas których zdobyli zaledwie piętnaście punktów, przez co w finałowej klasyfikacji zajęli dopiero dwunaste miejsce.

Końcowa klasyfikacja Dreamhack PUBG Showdown wygląda następująco:

1. TSM 6 500 USD
2. Team Liquid 3 500 USD
3. Tornado Energy 1 600 USD
4. Digital Athletics 1 100 USD
5. Raise Your Edge Gaming 800 USD
6. Northern Lights Team 600 USD
7. Entropiq 500 USD
8. Omaken Sports 400 USD
9-16. Unity, ENCE, Tempus, Elgiganten Gaming, FaZe Clan, Etiget Esports, ADEPTS, MForce
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 4-10 maja

W minionym tygodniu prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem w polskim esporcie był finał European Masters, w którym wzięli udział gracze K1ck eSport...