Wczoraj rozpoczęła się faza pucharowa w europejskim ESL One Road to Rio, dziś natomiast do gry po przerwie powraca także region CIS. W sumie daje nam to trzy spotkania rozegrane w systemie BO3, w których trakcie w akcji zobaczymy m.in. reprezentantów Virtus.pro.

Podopieczni rosyjskiej organizacji w trakcie starć grupowych miewali wzloty i upadki, ale finalnie zajęli drugie miejsce w zbiorze B, ustępując tylko Hard Legion Esports. To pozwoliło im awansować do ćwierćfinału, w którym podejmą Nemigę Gaming. Formacja z Białorusi w ostatnich dniach niespodziewanie poradziła sobie z o wiele wyżej notowanym forZe, a potem ograła również Gambit Youngers, co w obliczu przeciętnej postawy innych rywali dało jej promocję. Teoretycznie dziś jej marsz powinien się zakończyć, bo to Virtusi będą bez wątpienia faworytami. Niemniej pamiętając, jak niestabilnie prezentują się od kilku miesięcy Dauren "AdreN" Kystaubayev i spółka, żadnego rozstrzygnięcia nie można wykluczyć.

CZYTAJ TEŻ:
Sprout po pierwsze punkty w ESEA MDL, PACT w pogoni za czołówką

Następnie przeniesiemy się na zachód Starego Kontynentu, tam bowiem FaZe Clan spróbuje przedłużyć swoją serię zwycięstw do ośmiu. Międzynarodowy skład podczas fazy grupowej nie poniósł ani jednej porażki i ewentualna wpadka podczas dzisiejszej potyczki z Ninjas in Pyjamas byłaby niespodzianką naprawdę sporego kalibru. Tak samo niespodziewane byłoby zwycięstwo G2 Esports, które w pierwszej fazie zmagań dało się poznać jako skład dość chimeryczny. I to właśnie tę chimeryczność spróbują wykorzystać liderzy rankingu HLTV z Astralis, którzy w tym roku nie mieli jeszcze okazji mierzyć się z Kennym "kennymS" Schrubem i spółką.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

13 maja

CIS

13:00 Virtus.pro vs Nemiga Gaming BO3

Europa

16:30 FaZe Clan vs Ninjas in Pyjamas BO3
20:00 Astralis vs G2 Esports BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.