fot. ESL/Jak Howard

Perfekcyjna środa Polaków. Komplet wygranych w MDL-u i Home Sweet Home

Ile to już razy pisaliśmy o czarnym <tu wstaw losowy dzień tygodnia> polskich graczy CS:GO na arenie międzynarodowej? Trudno by było wszystko zliczyć. Na całe szczęście druga środa maja 2020 roku upłynęła pod znakiem sukcesów Biało-Czerwonych. Po liczne zwycięstwa zgodnie sięgnęły zarówno w pełni rodzime piątki, jak i zawodnicy, którzy zdecydowali się kontynuować swoją karierę w formacjach międzynarodowych.

Za nami naprawdę długi dzień – rywalizacja na serwerach rozpoczęła się przecież jeszcze przed południem, gdy do akcji wkroczył Team Secret. Dotychczas o poczynaniach tej drużyny pisaliśmy ze względu na Filipa „tudsoNa” Tudeva, snajper ten postanowił jednak odsunąć się w cień i udał się na ławkę rezerwowych. Dlaczego zatem w ogóle wspominamy o TS? Osłabiony absencją tudsoNa zespół awaryjnie wsparł Karol „rallen” Rodowicz, który w tym roku przejął miano pół człowieka-pół stand-ina. Doświadczony strzelec środę może zaliczyć do udanych, bo wspomagane przez niego Secret awansowało do play-offów czwartego tygodnia Home Sweet Home po triumfach nad Espadą i Sinners.

To działo się jednak w pierwszej fazie dnia; późniejsza pora należała natomiast do ESEA Mountain Dew League. Jako pierwsza zaprezentowała się Wisła All in! Games Kraków, która zdemolowała wręcz Unicorns of Love, tracąc na Nuke’u jedynie trzy rundy. Znacznie bardziej wyrównane było starcie Sprout ze SKADE, w którym polsko-niemiecką ekipę do zwycięstwa poprowadził świetnie dysponowany Michał „snatchie” Rudzki. Bułgarzy nie zdołali się już otrząsnąć i godzinę później ulegli Actinie PACT. Dawid „lunAtic” Cieślak i jego kompani mogą mieć ogromne powody do zadowolenia, bo na koniec dnia pokonali jeszcze duński Team Singularity, dzięki czemu wskoczyli na sam szczyt ligowej tabeli.

Środowe wyniki prezentują się następująco:

13 maja
10:50 Espada 7:16 Team Secret Mirage
13:50 Sinners 1:2 Team Secret Nuke 16:8
Overpass 17:19
Mirage 13:16
18:00 Unicorns of Love 3:16 Wisła All in! Nuke
19:00 SKADE 17:19 Sprout Dust2
20:00 SKADE 12:16 Actina PACT Dust2
21:00 Team Singularity 9:16 Actina PACT Dust2
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fortnite także na konsolach nowej generacji, Unreal Engine 5 w planach

Jeszcze w tym roku na rynku pojawi się nowa generacja konsol spod szyldu Sony oraz Microsoftu. Dla wielu graczy będzie to oczywiście oznaczać przesiad...

>