fot. ESL/Bart Oerbekke

G2 i NiP na krawędzi europejskiego ESL One Road to Rio

Po wczorajszych porażkach Ninjas in Pyjamas oraz G2 Esports znalazły się na skraju eliminacji z europejskiego ESL One Road to Rio. Jeżeli formacje te nie chcą jeszcze pożegnać się z zawodami, to dziś muszą wygrać swoje mecze, a o to niekoniecznie musi być łatwo.

Wystarczy spojrzeć, z kim przyjdzie mierzyć się obu wspomnianym zespołom. NiP na ten przykład podejmie Team Vitality, z którym spotkał się już podczas fazy grupowej. Wówczas górą byli Szwedzi, ale trzeba pamiętać, że musieli się nieco napocić, by osiągnąć korzystny rezultat. Jednocześnie Richard „shox” Papillon i jego koledzy do kolejnej potyczki ze skandynawską piątką podejmą na pewno mądrzejsi o przeszłe doświadczenia. Z kolei gracze G2 staną naprzeciwko Teamu Heretics, z którym nie mieli jeszcze okazji rywalizować. I nie jest to dla nich dobra okazja, bo podopieczni Morgana „B1GGY’EGO” Madoura lubią zaskakiwać, o czym przekonało się ostatnio m.in. ENCE.

Dzień rozpoczniemy jednak w Europie Wschodniej, gdzie odbędzie się kolejny ćwierćfinał. Wczoraj awans do półfinału wywalczyło sobie Virtus.pro, dziś natomiast tą samą drogą z chęcią podążą reprezentanci Winstrike Teamu i Syman Gaming. Ale tylko jednej piątce się to uda. Teoretycznie faworytami będą Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk i spółka, ale trzeba pamiętać, że na początku tygodnia Syman przyczyniło się do eliminacji Natus Vincere, ogrywając triumfatorów Intel Extreme Masters Katowice 2:1. Wygrana ta bez wątpienia wzmocniła zawodników Asseta „Solaara” Sembieva, którzy nie będą chcieli, by się zmarnowała z powodu ewentualnej czwartkowej porażki.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

14 maja

CIS

13:00 Winstrike Team vs Syman Gaming BO3

Europa

16:30 Ninjas in Pyjamas vs Team Vitality BO3
20:00 G2 Esports vs Team Heretics BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Polsat Games. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ z byalim i Secret z rallenem kontynuują walkę w BLAST Rising

Aż dziesięć międzynarodowych pojedynków z udziałem polskich graczy CS:GO przyniesie nam czwartek. Co znaczące, aż połowa z nich odbędzie się w ramach...