STS
fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ w play-offach BLAST Rising, komplet zwycięstw Polaków w ESEA MDL

Dziesięć spotkań, w tym dziewięć w formacie BO1. Tak wyglądał polski czwartek w różnych internetowych rozgrywkach, od SECTOR: MOSTBET Season 3, poprzez ESEA Mountain Dew League Season 34, aż po BLAST Rising. Jak to zawsze bywa, jedne formacje mają więcej powodów do zadowolenia, zaś inne mniej. Za Polakami kolejny nieskazitelny dzień w ESEA Mountain Dew […]

Dziesięć spotkań, w tym dziewięć w formacie BO1. Tak wyglądał polski czwartek w różnych internetowych rozgrywkach, od SECTOR: MOSTBET Season 3, poprzez ESEA Mountain Dew League Season 34, aż po BLAST Rising. Jak to zawsze bywa, jedne formacje mają więcej powodów do zadowolenia, zaś inne mniej.

Za Polakami kolejny nieskazitelny dzień w ESEA Mountain Dew League. x-kom AGO rozpoczęło trwający sezon ligi od zwycięstw z Teamem GamerLegion oraz HellRaisers, w obu przypadkach wynikiem 16:7. Wpływ na perfekcyjną statystykę miały także Actina PACT oraz Sprout. Gracze organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego okazali się lepsi od ALTERNATE aTTaX, z kolei drużyna Pawła „dychy” Dychy i Michała „snatchiego” Snatchiego rozgromiła Movistar Riders. To samo Movistar Riders, które dwa dni temu bez straty mapy ograło Fnatic w ESL One Road to Rio, a w fazie grupowej ukąsiło mousesports.

Nasi rodacy byli również obecni w BLAST Rising, gdzie o dwa ostatnie miejsca w fazie pucharowej walczyły ekipy z grupy D. Wśród nich AVEZ Esport oraz Team Secret, który przesuniętego na ławkę Filipa „TUDSONA” Tudeva zastąpił innym polskim graczem, Karolem „rallenem” Rodowiczem. Scenariusz, w którym awans wywalczyłyby zarówno Ośmiornice, jak i zespół rallena, był możliwy, aczkolwiek mało realny. W uprzywilejowanej pozycji znajdował się bowiem niepokonany dotąd Team Heretics. I rzeczywiście – francuskojęzyczna piątka po trzech kolejnych triumfach znalazła się na czele zbioru, a o drugie miejsce w bezpośrednim pojedynku walczyły AVEZ i Secret. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity wznieśli się na wyżyny i wygrali 16:11, tym samym zaklepując przepustkę do ćwierćfinału.

Warto również wspomnieć o Pompa Teamie, którego mecz z LDLC OL był wyjątkiem w otoczeniu samych starć BO1. Niestety, wicemistrzowie Esport Tour Pro na żadnej z map nie sprostali rywalom znad Sekwany i zostali wyeliminowani z SECTOR: MOSTBET Season 3.

Czwartkowe wyniki prezentują się następująco:

14 maja
15:00 Pompa Team 0:2 LDLC OL Train 14:16
Dust2 8:16
16:00 x-kom AGO 16:7 GamerLegion Dust2
17:00 AVEZ Esport 10:16 Team Heretics Inferno
18:00 x-kom AGO 16:7 HellRaisers Dust2
18:00 Sprout 16:4 Movistar Riders Train
18:15 Team Secret 16:19 Team Heretics Nuke
19:00 Actina PACT 16:13 ALTERNATE aTTaX Inferno
19:30 Team Secret 16:12 sAw Nuke
20:45 AVEZ Esport 16:6 sAw Mirage
22:00 AVEZ Esport 16:11  Team Secret Nuke
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fordon Boars pokonują drużynę Boombl4 na start Absolute Masters

Pierwsze koty za płoty – za nami inauguracyjny dzień Absolute Masters, czyli rozgrywek w VALORANTA, w których zobaczymy aż trzydzieści dwie formacje....