fot. ESL/Bart Oerbekke

Czwartkowe mecze Road to Rio w Europie pod znakiem dogrywek

ESL One Road to Rio coraz bliżej finiszu. Za nami kolejne mecze fazy pucharowej, które akurat w Europie były niezwykle wyrównane i zakończyły się dopiero po kilku dogrywkach. Nieco lepiej wyglądało to natomiast w regionie CIS, chociaż i tam Winstrike Team musiał się sporo napocić.

Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk i jego koledzy przystępowali do starcia z Syman Gaming z łatką faworytów, ale zaczęli fatalnie, kompletnie nie radząc sobie na Mirage’u z obroną własnych bombsite’ów. W efekcie niemal cały czas musieli oni gonić wynik i dzięki serii ośmiu wygranych rund rzutem na taśmę przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:14. Także na Nuke’u podopieczni rosyjskiej organizacji zafundowali swoim fanom prawdziwą nerwówkę i o miały włos nie wypuścili z rąk korzystnego rezultatu. Niemniej i w tym wypadku wszystko zakończyło się po myśli Winstrike, które zatriumfowało 16:13 i tym samym awansowało do półfinału.

Sporo emocji przyniosły nam pojedynki w 2. rundzie dolnej drabinki na Starym Kontynencie. Podczas meczu Ninjas in Pyjamas z Teamem Vitality żadna ze stron nie potrafiła bowiem zdominować drugiej, przez co na każdej z trzech map, które przyszło nam oglądać, doszło do dogrywki. Te finalnie okazały się szczęśliwe dla Francuzów, którzy na decydującym Inferno wygrali 19:17. Zacięty był też późniejszy pojedynek pomiędzy G2 Esports i Teamem Heretics. Tam co prawda dogrywka była tylko jedna, ale za to dwie pozostałe potyczki zakończyły się dopiero przy wyniku 16:14. Ostatecznie górą byli Nemanja „nexa” Isaković i spółka, ale gdyby nie fantastyczna postawa Serba, który zdobył 75 eliminacji, to kto wie, jakby się to potoczyło.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

14 maja

CIS

13:00 Winstrike Team 2:0 Syman Gaming
Mirage 16:14
Nuke 16:13

Europa

16:30 Ninjas in Pyjamas 1:2 Team Vitality
Mirage 19:16
Overpass 15:19
Inferno 17:19
20:00 G2 Esports 2:1 Team Heretics
Nuke 16:14
Dust2 16:19
Mirage 16:14

Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL One Road to Rio zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

On tam grał?! – flusha w Epsilon eSports

Historia Counter-Strike’a nie ogranicza się tylko do wersji Global Offensive. Sięga ona o wiele bardziej zamierzchłych czasów, gdy szybki internet był...